Хмельницькі театрали презентували арттерапевтичну п'єсу для військових

Хмельницькі театрали презентували арттерапевтичну п'єсу для військових

У Хмельницькому музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького 9 серпня презентували допрем’єрне читання арттерапевтичної п’єси для військових "Лінія для життя". Вона була створена на основі розповідей військових, які ділилися пережитим на передовій, розповіла Суспільне Хмельницький її авторка Марина Бортник-Гулевата.

П’єса "Лінія для життя" починається із опису місця події, говорить авторка:

"Це ніч та дах багатоповерхівки у великому місті. На даху в один і той самий час опиняються три жінки: та, яка втратила віру, та, яка змирилась і та, яка продовжує боротись. Життя кожної із них так чи інакше пов’язане з війною".
Хмельницькі театрали презентували арттерапевтичну п'єсу для військових
Авторка п'єси "Лінія для життя" Марина Бортник-Гулевата. Суспільне Хмельницький

За словами Марини Бортник-Гулеватої, сценарій п'єси побудований на основі життєвих історій військових, що побували на передовій. Авторка каже: хотіла знайти в них позитив та побудувати сюжет так, аби він міг розважити та відволікти наших захисників.

"Але коли читала один із перших варіантів п'єси, то у мене з'явилася така навіть депресія, що не вдалося взагалі нічого. Мені здавалося, що я поставила собі занадто важкі цілі, що це нереально досягнути — говорити про війну, не говорячи про війну та підіймати настрій, коли теми досить важкі", — зізнається Марина Бортник-Гулевата.

Каже, не побачив позитиву в творі під час першого читання, і режисер-постановник театру Юрій Чайка.

"Я не знайшов там для себе на той момент жодного смішного, позитивного епізоду, жодного моменту. Мене дійсно тригерило. Я згадував ці історії, згадував хлопців, згадував ці очі, і я Марині відверто казав: "Я не знаю, з чого тут сміятися", — розповідає Юрій Чайка.

Але і режисер, і авторка кажуть — побачили в п’єсі позитив, коли вона з паперу зазвучала вустами акторок.

Хмельницькі театрали презентували арттерапевтичну п'єсу для військових
Акторка Анастасія Болюх. Суспільне Хмельницький

Виконавиця однієї із ролей Анастасія Болюх говорить, що образ її героїні їй відгукується.

"Це дівчинка-підліток, десь трохи юнацький максималізм в ній грає: "Я піду на війну, я буду захищати, буду воювати, я не знаю, що робити, але буду робити все, що тільки можна". Вона такий енерджайзер", — розповідає про свою героїню акторка.

Військовий Богдан був консультантом під час створення п'єси "Лінії для життя". Його образ також використали у сюжеті.

"Дівчата-акторки стараються. Вони слухали, про що говорити. Це досвід не тільки мій, тут передано більшість досвіду, що дівчата збирали по шпиталях, спілкуючись безпосередньо з іншими хлопцями", — каже Богдан.
Хмельницькі театрали презентували арттерапевтичну п'єсу для військових
Військовий Богдан консультував творчу групу під час створення п'єси "Лінія для життя". Суспільне Хмельницький

Сцену для п’єси спеціально адаптують для людей з інвалідністю, розповідає директор театру Андрій Ковальчук.

"Ми хочемо, щоб вона була гастрольна, щоб вона була мобільна. Декорації, які будуть використовуватись, будуть максимально складатися, привозитися. Так, щоб ми могли приїхати в госпіталь, нам виділили якусь палату, і ми там змогли показати хлопцям цю виставу. А потрібно — поїхали з нею на передову", — каже директор театру.

Прем’єра п’єси "Лінія для життя", зі слів Андрія Ковальчука, відбудеться 2 жовтня в холі Хмельницького театру імені Старицького. Місце, каже директор, обране для доступності військових з пораненнями та інвалідністю.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок