Троє чоловіків з Сєвєродонецька, що на Луганщині, у 2022 році переїхали на Хмельниччину. Маючи досвід підприємницької діяльності у будівельному напрямку вони купили земельну ділянку під будівництво житла та вже збудували перший будинок.
29-річний Валерій Воротінцев у 2022 році через активні бойові дії з Сєвєродонецька приїхав до Хмельницького. Тут молодий підприємець одразу взявся за роботу. Спочатку відкрив у місті кав’ярню, потім займався електросамокатами. Втім, ці напрямки не дали очікуваного результату. Тож Валерій Воротінцев об'єднався з двома сєвєродончанами й вирішив зайнятися будівництвом.
"Нас три компаньйони з Сєвєродонецька. Зібралися ми разом і стали шукати якийсь новий стартап для себе. Враховуючи те, що кожен з нас якимось чином пов’язаний з будівництвом, то вирішили будувати якісне утеплене житло з дерева".
Минулого року чоловіки за власні кошти придбали 40 соток земельної ділянки за п'ять кілометрів від Хмельницького у селі Малиничі. На ній планують збудувати вісім дерев'яних утеплених будинків. Перший, який розпочали будувати у вересні, вже на завершальній стадії.
"Перший будинок – експериментальний. 60% нашого часу зайняла очистка території, геодезичні дослідження, укладка нової дороги по вулиці. Тобто, підготовчі роботи. Зараз там будуть вже ландшафтники працювати. Будинок зовні обшивають планкеном".
Кожен з трьох компаньйонів відповідає за свій напрямок. Михайло Івонін — за технологію і будівельні матеріали. Валерій Воротінцев — за рекламу, піар та продаж готового будинку. Олег Яновський – за геодезичні дослідження та дотримання усіх вимог технології будівництва.
Це одноповерховий будинок площею 125 квадратних метрів. Там є тераса, три повноцінні кімнати, два санвузли, кухня та вітальня. В такому будинку може жити шість людей. Він дуже теплий. У 3,5 раза перевищує норму нашого клімату. Наші будівельники жартують, мовляв, в ньому можна буде грітися, як в інкубаторі – від лампочки".
Наразі головна мета підприємців — продати перший готовий будинок.
"Зараз ми співпрацюємо з рієлтором, який має допомогти продати будинок. Сподіваємося, що нам швидко вдасться це зробити. Бо саме за кошти з продажу цього будинку ми зможемо йти далі і розпочати будівництво наступного. Далі вже буде простіше. Люди зможуть бачити готовий проєкт і робити замовлення, наприклад, на більшу, чи меншу кількість кімнат. Вже залишати якийсь завдаток".
Наступний будинок чоловіки планують збудувати вже за коротший термін — три-чотири місяці. Бо, каже Валерій Воротінцев, не треба буде витрачати час на підготовчі роботи.
"Ми плануємо будувати житло в одному стилі на одній вулиці. У нас є концепція. Назва комплексу буде Malin street. Взяли назву від назви села Малиничі".
29-річний сєвєродончанин каже: ці будинки матимуть переваги на місцевому ринку нерухомості.
"Наші будинки тепліші, бюджетніші, але з дорогих матеріалів. Наприклад, ми облицювання зараз робимо з термованого планкену із ясеня. Якщо таку б формуліровку почули б десь в Канаді, то люди "з розуму б зійшли". Бо це дорогий матеріал. І там є система схованого крипіжа, не видно саморізів. Ми не хотіли, щоб було видно зовнішній монтаж".
Будуючи житло на продаж самі підприємці з Сєвєродонецька власного житла не мають, розповів Валерій Воротінцев.
"Це зовсім не підприємницький підхід. Ми всі троє сєвєродончан винаймаємо житло на Хмельниччині. Якби ці кошти ми вложили у власне житло, то ніякої подальшої підприємницької діяльності в нас би не вийшло. Бо всі заощадження пішли б на це".
Підприємець з Сєвєродонецька каже: сподівається, що їхні будинки купуватимуть як місцеві, так і переселенці.
"Дуже багато тут переселенців. І ми віримо в те, що наші земляки працюватимуть, добре зароблятимуть і купуватимуть наші будинки".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.