З Сєверодонецька вивіз все, що встиг, у Хмельницький: історія власника кав'ярень

З Сєверодонецька вивіз все, що встиг, у Хмельницький: історія власника кав'ярень

З Сєверодонецька вивіз все, що встиг, у Хмельницький: історія власника кав'ярень
. Суспільне Хмельницький

Місяць працює в Хмельницькому кав’ярня, яку відкрив підприємець з Сєверодонецька Валерій Воротінцев. В рідному місті 27-річний підприємець мав п’ять кав’ярень, які відкрив за три роки. В квітні цього року планував відкривати шосту, але через російську агресію змушений був покинути Луганщину та релокувати бізнес до Хмельницького. Як облаштувався – дізнавалось Суспільне.

Кава, чай, десерти та фастфуд – таке меню пропонують в кав’ярні, яку відкрив підприємець із Сєверодонецька Валерій Воротінцев. Обладнання, на якому працюють та обслуговують клієнтів – це все, що підприємець встиг вивезти зі своїх п’яти кав’ярень з-під російських обстрілів та облаштувати вже тут, у Хмельницькому.

"До речі, ці стакани, що були в нас в Сєверодонецьку, за збігом долі робили саме тут, у Хмельницькому, - розповідає Валерій Воротінцев. - Тому, коли ми переїхали сюди, виробник цих стаканів каже: "Я бачу, що ви шукаєте місце. Мої клієнти шукають кав’ярню, вони закриваються, можу запропонувати вам з ними познайомитись".

На облаштування, каже підприємець, пішло два тижні. Кафе працює вже місяць та має постійних клієнтів.

Хмельничанка Марина розповідає: приходить за кавою щодня, адже працює неподалік, проте не знала, що його релокували зі сходу.

Кава, чай, десерти та фастфуд – таке меню пропонують в кав’ярні.
Кава, чай, десерти та фастфуд – таке меню пропонують в кав’ярні. Суспільне Хмельницький

Дівчата, що працюють в кав’ярні, Іванна та Каріна – хмельничанки. Обидві розповідають: коли шукали роботу, не знали, що власник переїхав з Луганщини.

"Прийшла на співбесіду, бо шукала роботу. Коли вже дізналась історію, затягнуло сюди, більше навіть прониклась цим. Доволі затишне, приємне місце, зі своєю історією, навіть культурою привезеною", - каже Іванна.

Її колега Каріна додає: "Коли я прийшла на співбесіду, теж не знала, що це кав’ярня з Сєверодонецька. Потім знайшла їхній інстаграм, більше заглибилась і було цікаво подивитися. Коли прийшла на роботу в кав’ярню, то зрозуміла: тут є рівень".

Дівчата, що працюють в кав’ярні, Іванна та Каріна – хмельничанки.
Дівчата, що працюють в кав’ярні, Іванна та Каріна – хмельничанки. Суспільне Хмельницький

Сам Валерій Воротінцев каже: поки звикає до нового міста та в майбутньому планує відкривати мережу кав’ярень в Хмельницькому. Про долю тих п’ятьох, що залишились в Сєверодонецьку, говорить так: "Деякі кав’ярні згоріли, деякі посічені уламками снарядів, деякі вкрадені. Все розікрали, все розмародерили. Дуже важко мені про це розповідати".

Підприємець додає: коли повернеться до звільненого Сєверодонецька, кав’ярні з мережі в Хмельницькому залишаться, і це буде для нього вже гарною історією.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок