Двісті балів з кожного із трьох предметів національного мультипредметного тесту отримала цьогоріч золота медалістка ліцею №11 Яна Книр з Хмельницького. За словами випускниці, у неї "двохсотки" з математики, англійської й української мов. А також — третє місце на всеукраїнському етапі олімпіади з правознавства.
Секрет успішного навчання випускниці дізнавалися кореспонденти Суспільне Хмельницький.
Яна Книр розповідає, що вона вчила все і завжди й у неї не було такого, щоб просто відсидіти урок, аби потім почати щось собі вчити. Тож, каже, три максимальних бали на НМТ здобула саме завдяки системній підготовці впродовж усіх 11 років навчання у школі.
"З п’ятого по одинадцятий клас я брала участь в близько 30 олімпіадах з абсолютно різних навчальних предметів. І завжди займала призові місця. Завдяки цьому та інтенсивній підготовці в 11 класі я змогла зібрати усі свої знання докупи і використати їх вдало в один момент", — говорить Яна.

Мати таку ученицю як Яна — мрія кожного педагога, каже її вчителька української мови та літератури Тетяна Федченко.
"Успіх цієї дитини в тому, що вона вміє навчатися. Це те, до чого повинні прагнути ми, вчителі — навчити дитину навчатися. Жодного разу дитина з такими здібностями не сказала: я це знаю, вона завжди уважна до будь-яких зауважень. Конкурсів у нас було багато і жодного разу Яна не сказала: не маю часу, потрібно готуватися до НМТ", — розповідає Тетяна Федченко.

За словами Яни, за тиждень до НМТ вона проходила тренувальні тести.
"Пробні тести показували іноді 200 балів, іноді це було 180, іноді — 190. Тому, коли я йшла на НМТ, я розраховувала, звісно, я хотіла, я сподівалась на краще, але я розраховувала на приблизно 190 балів. І для мене було дуже приємно, коли я роблю завдання і розумію, що знаю все", — говорить "двохсотбальниця" Яна.
Яна каже, переглянула результати, коли вже вийшла на двір.
"Там побачила в таблиці: один предмет – 200 балів. Думаю, так, це те, чого я хтіла, бо я розраховувала, що у мене буде одна "двохсотка". Потім бачу ще один результат — також двісті балів. І третя двісті — я була на сьомому небі від щастя", — згадує дівчина.

Вкладала у Яни Книр англійську з п’ятого класу, розповідає вчителька Тетяна Троцюк. Каже, 200 балів Яни з її предмету не стали для неї несподіванкою. Пригадує їхню переписку напередодні НМТ.
"Я їй написала: "Яна, на тебе надіюся". І вона мені написала: "Я вас не підведу". На наступний день, коли сказали, що у Яни 200 балів з мультипредметного тесту, вона мені відповіла: "Я ж вас не підвела?!". Весь 11 клас ми з цим класом працювали один раз на тиждень, один урок ми проводили в комп’ютерному класі. Чому? Тому що під час здачі НМТ важливі не тільки знання з предмету, а ще й знання самої структури тесту", — розповідає Тетяна Троцюк.

На всеукраїнському рівні Яна посіла третє місце на олімпіаді з правознавства, каже її вчитель Сергій Кремінський.
"В шостому класі вона брала участь в брейн-ринзі "Місто. Діти. Влада" і два роки поспіль займала перше місце і їхала на екскурсію до Верховної ради. Пізніше, в дев’ятому класі, вона пішла на олімпіаду з правознавства і зайняла третє місце на області, в десятому — друге на області, в одинадцятому — перше місце на області і третє місце — на Україні", — говорить Сергій Кремінський.
Розповідає, у чому секрет Яниної перемоги:
"Її праця там на 98 відсотків, моя допомога на 2% і 1% удачі. Я знав, що буде призове місце. Тому що треба вже було".

Вчителька математики Лілія Старушок каже, у двохстах балах Яни не сумнівалась.
"Ми просто всі знали, що в Янки буде 200 балів. Навіть сумніву не піддавали цього. Коли вона зателефонувала і сказала: Ліліє Іванівно, 200 балів, тут ми всі кричали в школі, що ура, що у нас є така Яночка", — говорить Лілія Старушок.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.