У школах Хмельниччини відбулося свято останнього дзвоника: скільки учнів випустилося

У школах Хмельниччини відбулося свято останнього дзвоника: скільки учнів випустилося

У 98% навчальних закладів Хмельниччини 31 травня відбулися останні дзвоники. 7800 учнів стали випускниками 11 класів. Про це Суспільне Хмельницький розповіла начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти департаменту освіти та науки обласної військової адміністрації Валентина Хоптова.

На одному з останніх дзвоників у Хмельницькому побували кореспонденти Суспільного.

31 травня у ліцеї №3 імені Артема Мазура пролунав останній дзвоник для учнів шостого, десятого та одинадцятого класів, розповідає директорка навчального закладу Олена Кенц.

"Свято останнього дзвоника цьогоріч у нас проводиться в два етапи задля безпеки. Ми донатимо — замість квітів для педагогів, як це прийнято було завжди, ми донатимо на Збройні сили України", — говорить Олена Кенц.
У школах Хмельниччини відбулося свято останнього дзвоника: скільки учнів випустилося
Директорка Хмельницького ліцею №3 Олена Кенц. Суспільне Хмельницький

За словами директорки, урочисте винесення прапорів довірили колишнім випускникам, які зараз — курсанти-прикордонники. Цьогоріч у ліцеї, каже Олена Кенц, три одинадцятих класи.

"У нас цьогоріч 78 випускників, серед них — шість медалістів. Багато в нас одинадцятикласників — аж 19 — мають перемоги у конкурсах Малої академії наук, на всеукраїнських олімпіадах", — розповідає Олена Кенц.

Випускники 11-В класу вирішили виділитись іменними креативними стрічками, розповідає одинадцятикласниця Ангеліна Врублевська.

"У нас була ідея запам’ятатися в цей день, і ми дійшли до того, що вважаємось елітним випуском, який успішно закінчив 11 клас в такому закладі", — говорить Ангеліна.

У школах Хмельниччини відбулося свято останнього дзвоника: скільки учнів випустилося
Випускники-одиннадцятикласники Хмельницького ліцею №3. Травень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Випускники 11-А класу розповідають про підготовку до останнього дзвоника.

"Було часом важко, коли займався по три-чотири дні на тиждень танцями. Часом здавалось, що я вже не витримаю, стільки підготовок. І, окрім вальсу, треба враховувати НМТ, підготовку до екзаменів", — розповідає одинадцятикласник Влад Крилов.

Хлопець зізнається — провчився у ліцеї лише рік, до цього змінив три навчальні заклади.

"Я сам з Миколаєва, на початку війни ми з батьками виїхали до Польщі і там я навчався у двох навчальних закладах. Але потім ми вирішили повернутись в Україну і останній свій шкільний рік я закінчив вже тут", — розповідає Влад.
У школах Хмельниччини відбулося свято останнього дзвоника: скільки учнів випустилося
Останній шкільний вальс випускників Хмельницького ліцею №3. Суспільне Хмельницький

Класна керівниця 11-В Наталя Зима цьогоріч випускає 27 дітей.

"Це ті діти, з якими ми почали курс фінансової грамотності у цьому ліцеї. І цього року ми вперше ввели курс фінансової грамотності як повноцінний курс, не факультативний", — говорить Наталя Зима.

Свято останнього дзвоника у навчальних закладах громади проводили з 29 до 31 травня, каже виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. За її словами, цьогоріч випускників-одинадцятикласників на 100 більше, ніж торік. Медалістів на кілька більше за минулий рік.

"На сьогоднішній день ми маємо трішечки більше як 1800 випускників 11 класів. З них 227 будуть медалістами. З 227 – 45 будуть мати срібну медаль", — каже Кшановська.
У школах Хмельниччини відбулося свято останнього дзвоника: скільки учнів випустилося
Начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА Валентина Хоптова. Суспільне Хмельницький

98% навчальних закладів області закінчили проведення свята останнього дзвоника 31 травня, каже начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти департаменту освіти та науки обласної військової адміністрації Валентина Хоптова.

"До 15 червня закінчують навчальний рік вже всі навчальні заклади. Є заклади, які продовжили навчання на червень місяць у зв’язку з тим, що були або більші літні канікули, або інші якісь причини", — говорить Валентина Хоптова.

За її словами, цьогоріч на Хмельниччині 7800 випускників одинадцятих класів.

"Маємо відтік по одинадцятикласникам. Близько десь на трьохсот учнів зменшилось з довоєнним періодом.

Зі слів Валентини Хоптової, цьогоріч випускники Хмельниччини отримають 660 золотих медалей і 208 – срібних.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок