У Хмельницькому тридцять молодих людей закінчили Школу молодого підприємця

У Хмельницькому тридцять молодих людей закінчили Школу молодого підприємця

Тридцять молодих хмельничан завершили навчання у "Школі молодого підприємця", яку організувала Хмельницька міська рада. Учасники мали шість днів безкоштовного інтенсиву: визначали своє життєве призначення, вчилися ставити цілі, опановували фінансову грамотність, говорили про секрети успішного бізнесу. Під час практичного кейсу створювали бізнес-план, рахували доходи і витрати, вчилися комунікувати з інвесторами і клієнтами.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла організаторка Школи, керівниця управління економіки Хмельницької міськради Наталія Сахарова.

"Завжди хотів бути фінансово незалежним", — говорить один із тридцяти випускників цьогорічної "Школи молодого підприємця", 16-річний Ярослав Свистун із Красилова. Минулого року, каже, разом із другом відкрив онлайн-магазин годинників, тож на Школі роздає присутнім знижки на покупки у ньому.

"На цей інтенсив прийшов за новими знаннями", — зізнається хлопець.

У Хмельницькому тридцять молодих людей закінчили Школу молодого підприємця
16-річний Ярослав Свистун розповідає на Школі молодого підприємця про власний інтернет-магазин годинників. Хмельницький, червень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Школа молодого підприємця — це частина програми підтримки підприємництва Хмельницької міської ради, розповідає організаторка школи, керівниця управління економіки міськради Наталія Сахарова.

За словами посадовиці, Школу започаткували у 2018 році. З того часу її слухачами стали уже понад двісті старшокласників, переважно Хмельницької громади. Відбирають їх, каже Наталя Сахарова, щороку за мотиваційним листом.

"Вони мають написати, для чого їм це потрібно Тобто, не просто, що мені цікаво. Можливо, в когось уже є якісь напрацювання щодо бізнесу. Можливо, хтось уже має ідею і хоче знати якусь маленьку частинку, як оформити, як написати бізнес-план, тобто, мотивації різні насправді бувають", — розповідає Сахарова.

Ярослав Свистун каже, що взяв для себе з тижневого інтенсиву:

"Завжди можна доопрацювати контент, креативи. Можна доопрацювати залучення реклами, можна додати різні аудиторії. Аспектів дуже багато, завжди є куди рости".

У Хмельницькому тридцять молодих людей закінчили Школу молодого підприємця
Слухач Школи молодого підприємця Олексій Несторишен презентує свою бізнес-ідею з каякінгом. Хмельницький, червень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Шістнадцятирічний хмельничанин Олексій Несторишен у Школі молодого підприємця вдруге.

"Я був на цій школі минулого року. Готував бізнес-проєкт. Того року я розповідав про бізнес-проєкт "Кав’ярня". Ми робили кав’ярню для вегетаріанців. Вони могли туди прийти, відпочити, почитати книги також. А цього року я готую бізнес-проєкт про каяки", — розповідає хлопець.

Каякінг – водний вид спорту, який, каже Олексій, підійде для активного сімейного відпочинку, зокрема, на Дністрі.

"В Америці та Європі це досить популярний вид спорту. А в Україні він тільки розвивається", — говорить Олексій Несторишин.

У Хмельницькому тридцять молодих людей закінчили Школу молодого підприємця
Учасники Школи молодого підприємця у Хмельницькому з організаторами та Хмельницьким міським головою. Червень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

У Школі молодого підприємця навчають започатковувати власну справу: писати бізнес-план, розподіляти бюджет і створювати робочі місця. Це сприяє розвитку бізнесу в громаді, каже міський голова Олександр Симчишин.

"У нас було дуже багато успішних кейсів, коли початківці, пройшовши інтенсив Школи молодого підприємця, розширили свій бізнес, додали нові робочі місця. Коли люди приходили, не маючи власного бізнесу, його створювали. Переважно, це були невеликі бізнеси, на три, п'ять, сім робочих місць, але це свідчило про те, що інтенсив дає їм заряд, знання, навички, вміння. Цей перший важливий досвід, який не отримаєш ніде", — каже Симчишин.

Зі слів керівниці управління економіки Наталі Сахарової, серед випускників Школи молодого підприємця найбільш популярне відкриття кав’ярні.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок