У Хмельницькому відбувся ярмарок молодіжного підприємництва

У Хмельницькому відбувся ярмарок молодіжного підприємництва

Сьогодні, 14 квітня, понад 200 учасників із навчальних закладів Хмельницької та Вінницької областей взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва. Захід створили в межах навчальної програми підприємництва.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла програмна менеджерка громадської організації "Junior Achievement Ukraine" Віра Другова.

За її словами, ярмарок молодіжного підприємництва у Хмельницькому парку імені Михайло Чекмана розпочали хвилиною мовчання. Так вшанували загиблих захисників України. До ярмарку долучилась молодь із 48 навчальних компаній.

"З Хмельницької області ця програма реалізується у 23 навчальних професійно-технічної освіти та фахової вищої й передвищої, а з Вінницької області у нас є 15 навчальних компаній із восьми навчальних закладів", — сказала Віра Другова.

У Хмельницькому відбувся ярмарок молодіжного підприємництва
Молодь продає вироби з мила, 14 березня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

На заході молодь продавала власну продукцію. Там були, зокрема м’які іграшки, прикраси, садові вироби. Захід створили в межах навчальної програми підприємництва громадської організації "Junior Achievement Ukraine", каже Віра Другова: "Ця програма з підприємництва реалізується в більш як ста країнах світу. Діти створюють свої навчальні компанії, вони придумують бізнес-ідеї, вони в командах займаються реалізацією, виробництвом".

За словами Віри Другової вік учасників від 15 до 20 років.

Першокурсник Хмельницького професійного ліцею електроніки Максим Мартинюк продає вироби, надруковані на 3Д-принтері: "У мене на ярмарку представлені корпуси до павербанків, брелки, ліхтарики".

Як розповів Максим, частину вторгованих сьогодні грошей передадуть військовим.

У Хмельницькому відбувся ярмарок молодіжного підприємництва
Молодь продає випічку, 14 березня 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Власну випічку продають учні Плужненського професійного аграрного ліцею розповідає їх консультантка Тетяна Кушнірук. Частину вторгованих грошей з цієї продукції також передадуть на ЗСУ, каже викладачка закладу Галина Олійник.

"Ми збираємо на 47 бригаду, на нічний прилад для автомобіля. Ці гроші, що в банку нам кидають, це обов’язково підуть на ЗСУ. А частково, з продукції ми також маємо взяти на волонтерські справи, бо завдячуючи нашим воїнам ми сьогодні можемо проводити цей ярмарок", — говорить Галина Олійник.

Мед із власної пасіки продає Максим Житник, хлопець каже, приїхав із Вінниччини, де вчиться на пасічника у професійному училищі №14. Там навчається й готувати крем-мед. Сьогодні має вісім його видів: "Багато різних смаків: малина, смородина, мед із шоколадом, шоколад-горіх".

Віра Другова розповіла, також під час заходу діяли майстер-класи та соціальна перукарня.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube,Instagram, Facebook та Threads.

На початок