Борг в 110 тисяч гривень нарахували мешканцям п'ятиповерхівок у Хмельницькому

Борг в 110 тисяч гривень нарахували мешканцям п'ятиповерхівок у Хмельницькому

Управляюча муніципальна компанія "Центральна" нарахувала борг в 110 тисяч гривень мешканцям двох п'ятиповерхівок в середмісті Хмельницького. Жителі не розуміють, звідки взялася така заборгованість, та підозрюють управляючу компанію у приписуванні послуг, які не надавалися.

Про це Суспільному розповів старший одного з будинків Аркадій Волошин.

Мешканцям двох хмельницьких п'ятиповерхівок на вулиці Кам'янецькій, 45 та 47 управляюча муніципальна компанія "Центральна" нарахувала борг 110 тисяч гривень за надані послуги, розповів житель будинку №47 Сергій Здоровик.

"Я не знаю, як він може утворитися, якщо мешканці сплачують комунальні послуги, 1.00 сплачують, а борг — звідки він міг взятися?"

В управляючій муніципальній компанії кажуть, борг — не за квартплату.

"Прибирання прибудинкової території, утримання внутрішньобудинкових мереж, поточний ремонт конструктивних елементів будинку — за всі ті послуги в них як би утворився борг", — заступниця директора УМК Раїса Бондар.
Борг в 110 тисяч гривень нарахували мешканцям п'ятиповерхівок у Хмельницькому
Мешканці однієї з п'ятиповерхівок у центрі Хмельницького, червень-2024. Суспільне Хмельницький

Сергій Здоровик зазначив, разом із старшим будинку №47 Аркадієм Волошиним вивчали документи, надані управляючою муніципальною компанією, та виявили невідповідності.

"Квітники в нас як газон, косять вони. Ну вони ж, по суті, не косять, вони там нічого не роблять. Ми самі квіти садимо, самі прибираємо звідти. Входи в підвал ніхто не прибирає — воно входило, ніби там кожен день прибиральниця прибирає. Я вважаю, що це ЖЕК якісь приписки робить за виконані роботи і зайві гроші з нас знімає".

Раїса Бондар розповіла, що на всі надані послуги є акти виконаних робіт.

"Більшість актів виконаних робіт підписував не я. Просто розчерк такий, і все. Було таке, що один працівник прийшов і каже мені: "Підпиши, будь ласка, акт", а я подивився і кажу: "Цього не робилося, я підписувати не буду". Він каже: "Ну і не треба, я сам підпишу". Я там знайшов дуже багато приписок по об’ємам робіт по нашій прибудинковій території", — старший будинку Аркадій Волошин.

За його словами, жителі не задоволені й якістю наданих послуг, а на своєму подвір'ї чимало роблять самотужки та коштом мешканців.

"Скільки ми тут з сусідом робили! Ми купили за свої гроші самшит, насадили, обрізали знизу дерева. Взимку, поки о восьмій годині приходить наш двірник, у нас вже весь асфальт почищений, ми весь сніг відкинули. Ми сплачуємо за послуги, які не надаються. Вони додають в акти виконаних робіт об’єми".

Заступниця директора УМК "Центральна" Раїса Бондар зазначила, що це не борг, а перевитрати по будинках.

"На цю суму були виконані роботи, які були більшими, чим надходження плати за управління будинком. У зв’язку з тим, що в нас піднялися заробітні плати за період, коли тарифи приймалися в 2021 році — в нас підвищилась і вартість матеріалів, і мінімальна заробітна плата — все".
Борг в 110 тисяч гривень нарахували мешканцям п'ятиповерхівок у Хмельницькому
Двір будинку на вулиці Кам'янецькій у середмісті Хмельницького, червень-2024. Суспільне Хмельницький

Адвокат Вячеслав Тарадуда зазначив, жильці та їхні управителі мають керуватися 712-ю урядовою постановою.

"Якщо виставлена сума за надані послуги, а вона фактично не надана, то є підстави для складання акту-претензії і перерахунку суми заборгованості. Акт-претензія складається жителями будинку, відповідно, надається організації, яка обслуговує будинок. Коли вчасно такий акт не був складений, слід звертатися до суду".

Суспільне Хмельницький поцікавилось у Раїси Бондар, як саме мешканці погашатимуть борг.

"Їм нічого не будуть піднімати. Ніхто не вимагає відшкодувати їх миттєво. От в них виконані якісь роботи, значить, вони не будуть там поточні ремонти виконуватися і за рахунок їхніх сплат за управління ці борги будуть поступово згасати".

Старший будинку Андрій Волошин розповів, що має порадитися з усіма мешканцями та вирішити, як саме їм слід чинити: погодитися на умови управляючої компанії чи все-таки подавати до суду.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок