Як відключення електроенергії впливає на випікання хліба у Хмельницькому

Як відключення електроенергії впливає на випікання хліба у Хмельницькому

Перебої в електропостачанні наразі не впливають на обсяги виробництва хліба на хмельницькому хлібокомбінаті, розповів Суспільне Хмельницький його директор Валентин Романенко. Проте, з початку червня підприємство збільшило ціну на хліб.

На хмельницькому хлібокомбінаті в першій половині дня триває виготовлення нарізної хлібобулочної продукції, а також кондитерських виробів, розповідає начальниця виробництва Людмила Грошко.

"Тому що продукція, яка нарізається та пакується, повинна бути охолоджена до певної температури, після чого тільки тоді її можна пакувати. Основні види продукції, такі як хліб білий подільський, хліб житній, батон випікаються в нічну зміну", — розповідає Людмила Грошко.
Як відключення електроенергії впливає на випікання хліба у Хмельницькому
Працівниця хлібокомбінату упаковує готові буханки хліба. Суспільне Хмельницький

Підприємство, каже начальниця виробництва, основні види продукції виготовляє до опівночі, щоб до ранку розвезти по школах і садочках. Насамперед, для них випікають хліб. Доставляють його і в торгівельні мережі, здебільшого, Хмельницького району.

"І наше місто, кожна торгівельна точка бере нашу продукцію. Водії приходять на роботу опівночі та до 6 ранку намагаються виїхати всі вчасно", — каже Людмила Грошко.

Навіть нетривала відсутність електроенергії , говорить начальниця виробництва, може вплинути на якість продукції.

"На підприємстві поточно механізовані великі лінії, на яких працює обладнання. Високі температури повинні бути для випікання хліба. Тому, коли вимикається світло, відразу печі реагують на це і можливості випекти хліб вчасно та якісно немає", — говорить Людмила Грошко.
Як відключення електроенергії впливає на випікання хліба у Хмельницькому
Процес випікання хліба завершився — отримали свіженькі батони. Суспільне Хмельницький

Перебої в електропостачанні, якщо і трапляються, то незначні, каже директор підприємства Валентин Романенко. На обсяги виробництва хліба, за його словами, це не впливає.

"Ми — підприємство критичної інфраструктури, в нас є домовленості з нашим обленерго, в нас є декілька схем підключення. І, слава Богу, ми можемо втратити електроенергію на 5-10 хвилин, коли йде переключення. А так підприємство працює безперебійно", — розповідає директор.
Як відключення електроенергії впливає на випікання хліба у Хмельницькому
Працівники хмельницького хлібокомбінату. Суспільне Хмельницький

За словами Валентина Романенка, найближчим часом ціна на електроенергію для підприємств зросте на 20%, що, в свою чергу, вплине на вартість продукції.

"Нам прислали вже листи-попередження. Ви ж розумієте, це, в свою чергу, піднімається ціна на сировину. Буде здорожчання основної сировини, це борошна. Борошно зараз вже подорожчало, 1 червня. Так само електроенергія подорожчала для переробників, а це млини. І вони змушені підіймати. Друга ситуація — це паливно-мастильні матеріали. Так само борошновози треба заправляти, зерно треба зберігати. Ми от з першого числа змушені були підняти ціну на хлібобулочні вироби на 5%", — говорить Валентин Романенко.

Та основна проблема на підприємстві зараз, каже директор, кадровий голод. В штаті не вистачає приблизно 30% працівників, в основному, за посадами, на яких зазвичай працюють чоловіки.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок