98-річна бабуся з Хмельниччини Олена Органіста веде щоденник війни

98-річна бабуся з Хмельниччини Олена Органіста веде щоденник війни

Кількість знищених солдат російської армії та їхньої техніки щодня записує 98-мирічна жителька села Веселець на Хмельниччині Олена Органіста. Такий щоденник війни веде із перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну, розповідає Суспільне Хмельницький. Жінка волонтерить і моніторить на карті, які населені пункти звільнили українські захисники.

Олена Органіста з лютого 2020 року вносить дані про втрати ворога до свого щоденника. Має три списаних блокноти та окремі листки. Каже, слухає новини по радіо й телебаченню. І звіряє все за мапою.

"Зараз ось Вовчанськ, там сильні бої, я вже хвилююся, переживаю", — говорить бабуся.

98-річна бабуся з Хмельниччини Олена Органіста веде щоденник війни
98-річна Олена Органіста з села Веселець на Хмельниччині з перших днів повномасштабного вторгнення веде щоденник війни. Суспільне Хмельницький

Олена Органіста 5 червня зустрічає свої 98 років. Каже, веде записи щодня. Перерву брала на два місяці, коли хворіла.

"Все записую. Оце свіже, то — вчорашнє, позавчорашнє. Я собі віднімаю — вже 1310 російських солдат. А тут літаки, спецтехніка, кораблі, вертольотів два, мало, але…", — показує бабця Олена.

Племінниця пані Олени Людмила Гуцуляк каже, бабця слідкує та спостерігає за усіма подіями, конспектує, скільки чого наші знищили.

Олена Органіста п’ятирічною пережила Голодомор.

"Багато помирали, багато пухлих таких страшних людей було. Коли розвеснялося, ми шукали травички, щоб щось пом’яти чи порізати, щоб поїсти. Все вивозили зерно. Все на Росію, а тільки залишали трішки, щоб посіяти", — згадує вона ті часи.
98-річна бабуся з Хмельниччини Олена Органіста веде щоденник війни
Племінниця 98-річної Олени Органісти, яка веде щоденник війни, Людмила Гуцуляк. Суспільне Хмельницький

Її племінниця Людмила Гуцуляк каже, тема хліба старенькій досі болить. Розповідає, як жінка сприйняла новини про блокування українського хліба на кордоні під час цієї війни.

"Був такий випадок, коли в Польщі висипали зерно з вагонів і вона все це дивилася, і згадувала своє життя під час Голодомору. І її так стривожило. Вона за три дні написала спогади", — каже Людмила.

У Другу світову шістнадцятирічною Олену Органісту вивезли у Німеччину на примусові роботи. Пригадує повернення в Україну.

"А привезли нас в Шепетівку потягами, то ми як вискакували з тих вагонів, цілували ту земельку свою", — розповідає бабуся.
98-річна бабуся з Хмельниччини Олена Органіста веде щоденник війни
Фрагмент щоденника Олени Органісти. Суспільне Хмельницький

На окупованій росією території України, каже, живе сестра з родиною.

"А я хвилююся за той Донбас, бо там моя сестра, її діти. І щоразу: "А де вони вже, а де наші? Може клаптик вже звільнили, може далі, може далі", — з сумом говорить пані Олена.

Восени та взимку разом з племінницею в’яжуть теплі шкарпетки для українських воїнів.

"І надіємось, що все-таки не допустять ворога того, що так лютує зараз. Дуже ворог лютує. Але, але не здаються, ні", — говорить бабуся.

Олена Органіста зізнається — читає Біблію та щодня молиться за перемогу України.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок