Вистава хмельницького театру потрапила у лонгліст всеукраїнського Фестивалю—Премії ГРА

Вистава хмельницького театру потрапила у лонгліст всеукраїнського Фестивалю—Премії ГРА

Виставу "Борщ, мій рецепт виживання" Хмельницького музично-драматичного театру ім. Старицького відібрали для участі у Всеукраїнському театральному Фестивалі—Премії ГРА.

Про це Суспільне Хмельницький розповів театральний критик, експерт фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Сергій Васильєв.

За його словами, постановка Хмельницького театру вперше потрапила у лонгліст фестивалю.

"Борщ, мій рецепт виживання" — це постановка про перші дні повномасштабного вторгнення. У сюжеті три новели, пов’язані елементом української ідентичності — борщем.

"Ця п’єса Марії Смілянець мені здається дуже вдалою. Тут є дуже сценографічно цікаве рішення. Тут є якась тематика, безперечно сучасна, і вона, що важливо, висловлена сучасною, я б навіть сказав, такою радикальною, художньою мовою",— каже Сергій Васильєв.

Ще одна експертка фестивалю, декан театрального факультету Харківського національного університету Яна Партола так говорить про виставу:

"Для мене є важливим, що її на сцені хмельницького театру ставив харвів'янин Артем Вусик. Таким чином ця вистава стала справді чимось таким, що об’єднує Україну сьогодні, згуртовує. І для самого режисера ця тема була не менш болюча, оскільки він був вимушений виїхати з Харкова після повномасштабного вторгнення".

На Фестиваль—Премію ГРА цього року подано п'ять вистав хмельницького музично-драматичного театру ім. Старицького, розповідає керівниця його літературно-драматургічної частини Марина Бортник-Гулевата.

"Це одні із найяскравіших прєм’єр минулого року, які, на нашу думку, гідні того, щоб брати участь у фестивалі. І спектакль "Борщ, мій рецепт виживання" — він теж особливий. Як ми бачимо по відгуках експертів, ця постановка дійсно гідна того, щоб її брали до лонгліста", — каже Марина Борник-Гулевата.

За словами Сергія Васильєва, Хмельницький дійсно дуже достойно виглядає у лонглісті фестивалю з цією виставою. Принаймні, каже він, вона набрала ту кількість балів, яка давала хмельницьким театралам можливість потрапити в конкурентну групу.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок