За допомогою звернулись понад сто людей: як працює центр життєстійкості на Хмельниччині

За допомогою звернулись понад сто людей: як працює центр життєстійкості на Хмельниччині

Понад два тижні у Красилівській громаді працює центр життєстійкості
Понад два тижні у Красилівській громаді працює центр життєстійкості, травень 2014, Хмельниччина. Марина Березюк

За 2,5 тижні функціонування центру життєстійкості у Красилівській громаді його послугами скористались більше як сто людей. У ньому надають соціально-психологічну допомогу вразливим категоріям населення, серед яких військові, ветерани, члени родин загиблих і зниклих безвісти, переселенці й особи з інвалідністю.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла соціальна менеджерка центру життєстійкості у Красилові Марина Березюк.

"Найчастіше люди звертаються з психологічними проблемами, бо вони стали вразливими. Ціль нашої роботи — зміцнити життєстійкість — вміння бути емоційно та ментально стабільним і продуктивним під час кризових умов", — зазначила Марина Березюк.

За її словами, у красилівському центрі життєстійкості працює соціальний менеджер, два психологи й стільки ж фахівців соціальної роботи.

"У центрі ми проводимо групові заняття, тренінги та індивідуальні консультації з соціально-психологічної підтримки. Якщо потрібно для допомоги людям, додатково можемо залучати різноманітних фахівців, серед яких і медики, і юристи, і працівники центру зайнятості, з яким налагодили співпрацю, і ті, хто потрібний для розв'язання проблеми, з якою до нас звертаються", — пояснила соціальна менеджерка.

Марина Березюк розповіла, фахівці соціальної роботи працюють з родинами, які перебувають в кризі.

"Наприклад, до нас звертаються сім'ї, які зіштовхнулися з матеріальними проблеми. Фахівець допомагає оформити належні соціальні виплати, якщо такі передбачені у певних ситуаціях. Є родини, де людина повернулася із зони бойових дій, на основі чого виникають негаразди у спілкуванні. У таких випадках запити можуть бути різного спектра: від соціально-психологічних до медичних. Чим можемо, тим допомагаємо. Коли сфера нашої компетенції завершується, координуємо людину, куди їй можна звернутись", — зазначила соціальна менеджерка.

Марина Березюк пояснила, наразі спеціалісти центру життєстійкості виїжджають у населені пункти Красилівської громади, щоб розповісти про свої послуги й налагодити співпрацю на місцевості.

"Хтось про нас не знає, комусь важко добиратись у Красилів. На місці працює психолог, який надає допомогу, одразу консультуємо місцевих жителів з тих чи тих питань. Комусь достатньо одноразової розмови, з кимось потрібно продовжити роботу, тому домовляємось про формат співпраці", — розповіла соціальна менеджерка.

За її словами, центр життєстійкості у Красилові працює у рамках ініціативи Міністерства соціальної політики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" Олени Зеленської.

"Приміщення та матеріальні ресурси для ремонту та облаштування центру життєстійкості забезпечили Красилівська міська рада спільно з благодійним фондом "Повір у себе". Послуги надають представники громадської організації "Рука допомоги Красилівської громади". Центр життєстійкості — експериментальний проєкт, у рамках якого будуть вивчати найбільші проблеми й потреби сучасного українського суспільства", — пояснила соціальна менеджерка.

За даними Міністерства соціальної політики України, загалом на території Хмельницької області функціонує шість центрів життєстійкості у Волочиській, Городоцькій, Кам'янець-Подільській, Красилівській, Летичівській і Хмельницькій громадах.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок