Робота на Хмельниччині: в обласному центрі зайнятості розповіли, кого шукають роботодавці

Робота на Хмельниччині: в обласному центрі зайнятості розповіли, кого шукають роботодавці

Стенд з вакансіями у центрі зайнятості, 2024
Стенд з наявними вакансіями у центрі зайнятості, 2024.

З початку року 2539 роботодавців шукали кваліфіковані кадри у Хмельницькому обласному центрі зайнятості. Там мали понад вісім тисяч вакансій для працевлаштування безробітних із середньою зарплатнею понад 11 тисяч гривень.

Про це Суспільне Хмельницький розповів директор Хмельницького обласного центру зайнятості Віталій Бандирський.

За його словами, з початку 2024 року в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 8,6 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив 11207,5 грн на одну вакансію. Укомплектовано 39,7% вакансій.

"50% вакансій, наданих в службу зайнятості, припадає на робітничі професії. Найбільший попит на працівників спостерігається в переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, транспорту, сільському виробництві. Затребувані продавці продовольчих товарів, водії автотранспортних засобів, швачки, продавці-консультанти, кухарі, монтери колії, охоронники, слюсарі-ремонтники, бухгалтери, лікарі, середній та молодший медичний персонал, інспектори пенітенціарної системи. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій, зокрема, підсобні робітники, двірники, вантажники та інші", — розповів Віталій Бандирський.

З його слів, станом на 1 травня актуальними були 3452 вакансії, на одну вакансію претендували 2 людини.

"Ми допомогли працевлаштуватися 3 тисячі 800 людям. Крім того, 950 людей залучили до громадських та інших робіт тимчасового характеру. 539 людей за нашим направленням пройшли професійне навчання. За січень-квітень поточного року ми видали 318 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці", — розповів директор служби зайнятості.

Станом на 1 травня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,5 тис. людей, в тому числі 237 учасників УБД, 1053 — з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 77,5% складали жінки, 25,8% — молодь віком до 35 років, 39,1% — люди, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 41,2% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок