Хмельницький суд виніс вирок помічнику священника у справі сутички між ним і військовим

Хмельницький суд виніс вирок помічнику священника у справі сутички між ним і військовим

Півтора року пробаційного нагляду, виплату 50 тисяч гривень моральної шкоди й оплату лікування потерпілого — такий вирок виніс Хмельницький міськрайонний суд помічнику священника Хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну за побиття в храмі Артура Ананьєва.

Такий вирок оголосив сьогодні, 10 травня, суддя Хмельницького міськрайонного суду Володимир Навроцький, який розглядав справу.

Суд визнав Ігоря Слободяна винним у нанесенні Артуру Ананьєву — на той час військовослужбовцю, звільненому з ЗСУ, а нині — діючому армійцю — умисного легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності.

"Суд ухвалив Слободяна Ігоря Дмитровича визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення — проступку, передбаченого частиною другою статті 125 Кримінального кодексу України та призначити йому покарання у вигляді пробаційного нагляду строком на один рік шість місяців", — зачитує суддя вирок.

За словами судді Володимира Навроцького, це зобов'язує обвинуваченого повідомляти орган з питань пробації про зміни в роботі й навчанні, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації, виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою подолання агресивної поведінки.

Цивільний позов, який заявляли потерпілий та його представники, суд задовільнив частково.

"Стягнути зі Слободяна Ігоря Дмитровича на користь Ананьєва Артура Олександровича 37 тисяч 924 гривні 80 копійок в рахунок відшкодування завданої матеріальної шкоди та 50 тисяч гривень в рахунок відшкодування моральної шкоди, а всього 87 тисяч 924 гривні 80 копійок".

Крім того, з Ігоря Слободяна стягнуть гроші за стаціонарне лікування Артура Ананьєва в міській лікарні, за комунальні платежі потерпілого, доки той лікувався, а також судовий збір.

"На вирок може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення вироку. Судове засідання оголошується закритим".

Чи подаватиме Ігор Слободян апеляційну скаргу, він сказав, що поки не знає.

Що відомо у справі сутички між колишнім військовим та хмельницьким священнослужителем

  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • Згодом колишній військовий Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. Полія відкрила провадження та оголосила іподиякону Ігорю Слободяну підозру в нанесенні Ананьєву легких тілесних ушкоджень, що є кримінальним проступком згідно з чинним законодавством.
  • Поки колишній військовий Артур Ананьєв перебував на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали після сутички із закритою черепно-мозковою травмою та забоєм головного мозку, поліція оголосила Ігоря Слободяна у розшук.
  • 20 квітня Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судове засідання Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам. Слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду і Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.
  • 17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання у справі сутички. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.
  • 7 червня під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді захисник потерпілого Артура Ананьєва заявив цивільний позов до Ігоря Слободяна на суму 237 тисяч гривень. Суд прийняв його до розгляду. Також суд виніс ухвалу щодо продовження запобіжного заходу Ігорю Слободяну у вигляді особистого зобов'язання до 5 серпня цього року.
  • 24 липня відбулося чергове судове засідання. Тоді суд перейшов до дослідження письмових доказів, зібраних під час досудового розслідування.
  • 2 листопада у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання, де заслухали свідків та розглянули докази у справі.
  • 27 лютого мало відбутись судове засідання. Артура Ананьєва на засіданні не було, він у війську, його інтереси представляють захисники. Один із трьох його адвокатів — Дмитро Півень, який доєднався до засідання онлайн — клопотав про перенесення розгляду справи, оскільки ніхто з захисників потерпілого наразі не може фізично перебувати в хмельницькому суді. Суддя Володимир Навроцький за згодою всіх сторін виніс рішення: розгляд справи перенести.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок