У справі сутички в Хмельницькому соборі відбулися судові дебати. Яке покарання запросив прокурор і що каже обвинувачений

У справі сутички в Хмельницькому соборі відбулися судові дебати. Яке покарання запросив прокурор і що каже обвинувачений

У Хмельницькому міськрайонному суді 9 травня відбулися судові дебати у справі сутички військового Артура Ананьєва та іподиякона Ігоря Слободяна, яка виникла у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі 2 квітня минулого року. Завтра, 10 травня, суддя Володимир Навроцький, який розглядав справу, пообіцяв винести вирок.

Першим у судових дебатах слово надали стороні обвинувачення. Прокурор Віталій Гринчук зазначив, що вина обвинуваченого повністю доведена зібраними під час досудового та судового слідства доказами.

"В ході досудового слідства був проведений слідчий експеримент з потерпілим Ананьєвим, були допитані свідки, які підтвердили обставини вчинення кримінального правопорушення", — каже прокурор.

Та просить суддю призначити обвинуваченому покарання у вигляді двох років пробаційного нагляду та задоволення цивільного позову потерпілого: виплати майже 238 тисяч гривень моральної шкоди та видатки на 12-денне лікування. Такого ж покарання просять і адвокати потерпілого.

"Я вивчив відео з собору, на якому зафіксований інцидент. І зробив висновок, що Ігор Слободян привселюдно бив Артура Ананьєва не для того, аби втихомирити хулігана. Послідовність його дій повністю виключає можливість навіть натяку на таку мету, як затримання особи задля доправлення до правоохоронних органів, припинення вчинення будь-якого адміністративного правопорушення", — каже представник потерпілого Андрій Йосипов.
У справі сутички в Хмельницькому соборі відбулися судові дебати. Яке покарання запросив прокурор і що каже обвинувачений
Судове засідання у справі сутички між Артуром Ананьєвим та Ігорем Слободяном у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі, судові дебати. 9 травня 2024 рі. Суспільне Хмельницький

Ще один представник Артура Ананьєва, який останнім часом не з'являвся у судових засіданнях, оскільки повернувся до війська і зараз перебуває на службі в ЗСУ, Дмитро Зеленюк каже:

"За словами мого підзахисного, велика кількість прихожан в соборі Московського патріархату його, як людину, яка тільки звільнилася з війська та повернулася з фронту, просто обурила. Адже на сході України велика кількість колаборантів та посібників росіянам були саме попами московського патріархату. Тому мій підзахисний каже, що не міг залишитись осторонь і прийшов до храму для того, щоб висловити свою громадянську позицію. Його громадянська позиція звучала так: "Скільки ще людей має загинути, щоб ви перестали ходити в московський патріархат?". Після цих слів Артура Ананьєва почали силою виштовхувати з храму та бити".

Натомість обвинувачений іподиякон Ігор Слободян називає усі висунуті йому звинувачення знущанням над законом. Та пояснює, чому Артура Ананьєва намагалися силоміць вивести з собору.

"Тоді, коли це все сталося, у соборі йшло Богослужіння. Була купа дітей, людей. І тут з'являється людина, яка не просто щось кричить, а робить певні дії. Ніколи б собі жодна віруюча людина таке не дозволила — чи пискнути, чи йокнути, чи підняти голову під час читання святого Євангелія, розливати воду, потім видертися до отця протидиякона, перевертати там все, порозривати на ньому облачення. І після цього нам цілий рік доводять, що він золота і гарна людина, військовий, як його можна було чіпати? Я вважаю, що справжній воїн ніколи би не зробив такого рейваху у святому місці, яким є храм Божий", — каже Ігор Слободян.

Захисник обвинуваченого Роман Косюк зазначає:

"Це був замовний фарс на догоду певним політичним силам, більше я це ніяк назвати не можу. Відбулася провокація за участі цього в лапках потерпілого, після чого натовп, обдурений провокаторами, захопив собор", — говорить Роман Косюк.

Після судових дебатів судді оголошує судове розслідування закритим та робить перерву до ранку 10 травня, коли суд готовий буде оголосити вирок у справі.

Що відомо про справу сутички між Артуром Ананьєвим та Ігорем Слободяном у Хмельницькому Свято-Покровському соборі

2 квітня 2023 у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.

У результаті того ж дня, 2 квітня 2023 року, біля Хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору відбулися збори міської громади, на яких більшість проголосувала за перехід храму з УПЦ до ПЦУ.

Колишній військовий Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. Поліція відкрила провадження та оголосила іподиякону Ігорю Слободяну підозру в нанесенні Ананьєву умисного легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності

Поки колишній військовий Артур Ананьєв перебував на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали після сутички із закритою черепно-мозковою травмою та забоєм головного мозку, поліція оголосила Ігоря Слободяна у розшук.

20 квітня Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання іподиякону Хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судове засідання Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам. Слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду й Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.

17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання у справі сутички. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.

7 червня під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді захисник потерпілого Артура Ананьєва заявив цивільний позов до Ігоря Слободяна на суму 237 тисяч гривень. Суд прийняв його до розгляду.

Майже рік суддя Хмельницького міськрайонного суду Володимир Навроцький розглядав справу — були заслухані свідки сторін обвинувачення та захисту, розглянуті зібрані письмові докази.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок