Відводу судді не буде: нові подробиці у справі сутички між хмельницьким священником й військовим

Відводу судді не буде: нові подробиці у справі сутички між хмельницьким священником й військовим

Судове засідання, квітень 2024
Судове засідання у справі сутички між хмельницьким священником й військовим, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд відхилив відвід головуючого в справі побиття помічника священника Хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору судді Володимира Навроцького за заявою захисника обвинуваченого Романа Косюка.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла речниця суду Наталія Совва.

За її словами, ця ухвала оскарженню не підлягає. Коли відбудеться наступне засідання, повідомлять після узгодження дати й часу всіма сторонами.

Нагадаю, впродовж майже року Хмельницький міськрайонний суд за головування судді Володимира Навроцького розглядає кримінальне провадження за обвинуваченням іподиякона Хмельницького Свято-Покровського собору Ігоря Слободяна за частиною другою статті 125-ї кримінального кодексу України: "Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або незначну втрату працездатності".

Що відомо у справі сутички між колишнім військовим та хмельницьким священнослужителем

 • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
 • Згодом колишній військовий Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. Полія відкрила провадження та оголосила іподиякону Ігорю Слободяну підозру в нанесенні Ананьєву легких тілесних ушкоджень, що є кримінальним проступком згідно з чинним законодавством.
 • Поки колишній військовий Артур Ананьєв перебував на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали після сутички із закритою черепно-мозковою травмою та забоєм головного мозку, поліція оголосила Ігоря Слободяна у розшук.
 • 20 квітня Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судове засідання Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам. Слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду і Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.
 • 17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання у справі сутички. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.
 • 7 червня під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді захисник потерпілого Артура Ананьєва заявив цивільний позов до Ігоря Слободяна на суму 237 тисяч гривень. Суд прийняв його до розгляду. Також суд виніс ухвалу щодо продовження запобіжного заходу Ігорю Слободяну у вигляді особистого зобов'язання до 5 серпня цього року.
 • 24 липня відбулося чергове судове засідання. Тоді суд перейшов до дослідження письмових доказів, зібраних під час досудового розслідування.
 • 2 листопада у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання, де заслухали свідків та розглянули докази у справі.
 • 29 листопада, у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі побиття військового Артура Ананьєва у Свято-Покровському храмі 2 квітня 2023 року. На засіданні розглядали докази у справі.
 • 21 грудня в Хмельницькому міськрайонному суді мало відбутися чергове засідання у справі побиття Артура Ананьєва Ігорем Слободяном навесні 2023 року у Свято-Покровському кафедральному соборі. Проте, засідання перенесли. Як повідомив головуючий на засіданні суддя Володимир Навроцький, захисник обвинуваченого подав клопотання про перенесення засідання, оскільки Ігор Слободян хворий.
 • 12 січня 2024 року судове слухання в справі обвинувачення священника Ігоря Слободяна в побитті Артура Ананьєва відклали майже на місяць.
 • Судове слухання в справі обвинувачення помічника священника Хмельницького Свято-Покровського собору Ігоря Слободяна в побитті Артура Ананьєва відклали. Таке рішення 27 лютого 2024 ухвалив суддя Володимир Навроцький на клопотання захисника потерпілого Дмитра Півня. А до того часу обвинуваченому продовжили термін дії запобіжного заходу.
 • 18 березня 2024 на чергове судове засідання не з'явився адвокат обвинуваченого і засідання перенесли.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок