Сутичка між священником й військовим у хмельницькому соборі: судове слухання відклали

Сутичка між священником й військовим у хмельницькому соборі: судове слухання відклали

Судове слухання в справі обвинувачення священника Хмельницького Свято-Покровського собору Ігоря Слободяна в побитті Артура Ананьєва відклали майже на місяць.

Про це розповіла кореспондентка Суспільне Хмельницький, яка працювала сьогодні, 12 січня, на судовому засіданні в Хмельницькому міськрайонному суді.

На перше в цьому році судове засідання за головування судді Володимира Навроцького прийшли обвинувачений у побитті Артура Ананьєва Ігор Слободян з адвокатом Романом Косюком, прокурор окружної прокуратури Василь Гайдук, захисник потерпілого Півень брав участь у засіданні онлайн. Всі разом ще раз дивилися відео з інциденту у Свято-Покровському кафедральному соборі — на клопотання сторони захисту обвинуваченого.

Адвокат обвинуваченого поставив питання експерту стосовно нанесених тілесних ушкоджень: "Продемонстроване відео, де видно, як якась особа махає ногами. Яким чином це відео, з вашої точки зору як експерта, підтверджує факт заподіяння тілесних ушкоджень, які виявлені в області голови?".

За висновком експерта, потерпілому, який не раз лежав обличчям донизу, могли нанести ушкодження саме в голову. Свідок, якого на засідання викликав захисник Ігоря Слободяна, за словами адвоката, не виходить на зв'язок, тому вирішили відкласти засідання майже на місяць — на 9 лютого, і вислухати свідка бійки в соборі.

Ігорю Слободяну сьогодні, 12 січня, продовжили запобіжний захід до 11 березня 2024 року. За цей період обвинувачений не має права покидати населений пункт, в якому живе, а також має з'являтися в суд за першим викликом.

Що відомо у справі сутички між колишнім військовим та хмельницьким священнослужителем

  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого було зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ (МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • Згодом колишній військовий Артур Ананьєв написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. Полія відкрила провадження та оголосила іподиякону Ігорю Слободяну підозру в нанесенні Ананьєву легких тілесних ушкоджень, що є кримінальним проступком згідно з чинним законодавством.
  • Поки колишній військовий Артур Ананьєв перебував на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали після сутички із закритою черепно-мозковою травмою та забоєм головного мозку, поліція оголосила Ігоря Слободяна у розшук.
  • 20 квітня Хмельницький міськрайонний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судове засідання Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам. Слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду і Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.
  • 17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання у справі сутички. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.
  • 7 червня під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді захисник потерпілого Артура Ананьєва заявив цивільний позов до Ігоря Слободяна на суму 237 тисяч гривень. Суд прийняв його до розгляду. Також суд виніс ухвалу щодо продовження запобіжного заходу Ігорю Слободяну у вигляді особистого зобов'язання до 5 серпня цього року.
  • 24 липня відбулося чергове судове засідання. Тоді суд перейшов до дослідження письмових доказів, зібраних під час досудового розслідування.
  • 2 листопада у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання, де заслухали свідків та розглянули докази у справі.
  • 29 листопада, у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі побиття військового Артура Ананьєва у Свято-Покровському храмі 2 квітня 2023 року. На засіданні розглядали докази у справі.
  • 21 грудня в Хмельницькому міськрайонному суді мало відбутися чергове засідання у справі побиття Артура Ананьєва Ігорем Слободяном навесні 2023 року у Свято-Покровському кафедральному соборі. Проте, засідання перенесли. Як повідомив головуючий на засіданні суддя Володимир Навроцький, захисник обвинуваченого подав клопотання про перенесення засідання, оскільки Ігор Слободян хворий.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок