На Хмельниччині жінки опановують чоловічі професії

На Хмельниччині жінки опановують чоловічі професії

На Хмельниччині жінки опановують чоловічі професії та замінюють колег, які пішли боронити країну. Про це Суспільному розповів начальник Старокостянтинівського управління експлуатації газового господарства Олег Савченко. Із їхнього управління Хмельницької філії "Газові мережі" наразі служить 10 чоловіків, а з усієї філії — сотня газівників захищають Україну.

Чоловіками-слюсарями керує майстер відділу обслуговування газових регуляторних пунктів Оксана Печонка.

"В цій організації працюю з 1998 року, але на даній посаді — другий рік. Я замінюю майстра, який пішов служити в ЗСУ. Спочатку було важко опанувати нову ділянку роботи, але час змусив", — розповіла жінка.

чоловічі професії
Оксана Печонка два роки працює майстром відділу обслуговування газових регуляторних пунктів, квітень-2024. Суспільне Хмельницький

Із її слів, на обслуговуванні її відділу — 58 ГРП, 63 ШГРП та три тисячі 368 регуляторів.

"І це їздимо, обслуговуємо. Я працівникам даю завдання, з ними виїжджаємо. Підопічні мене слухають, де дінуться? Вони звикли до хлопців, але жінка ними керує. Нічого — не скаржаться", — зізнається Оксана Печонка.

Жінка, яка працює в газовому господарстві 40 років і наразі керує службою підземних газопроводів Галина Чиж розповіла, що ніколи не ділила професії на чоловічі та жіночі.

"Якщо доведеться замінити чоловіків на всіх ділянках, жінки опанують всі спеціальності. Наші жінки сильні, мужні, вони можуть опанувати будь-яку професію. Головне — мати бажання", — зазначила Галина.

чоловічі професії
Галина Чиж керує службою підземних газопроводів, квітень-2024. Суспільне Хмельницький

У її підпорядкуванні — вісім слюсарів та зварювальників, і усі — чоловіки. Свою професію Галина обрала свідомо і не зважала, що спеціальність більше чоловіча.

"Я була батькова дочка, і він завжди щось ремонтував. Я так придивлялася до цього всього і казала: "Я в першу чергу вам підключу газ в ваше село". І, звичайно, перший вогник загорівся в моїх батьків. Я люблю свою роботу, свій колектив. Я знала, що це була спеціальність не з легких. Крім теорії ще вивчила практику — кожну гаєчку, ключик, кожен діаметр газопроводу я вже бачу здалека", — розповіла Галина Чиж.

За її словами, наразі в українському війську служить їхній колега, з яким тримають зв'язок та допомагають йому.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок