Хмельницький та канадський архітектори створили проєкт меморіального комплексу

Хмельницький та канадський архітектори створили проєкт меморіального комплексу

Архітектори Дмитро Райфшнайдер з Хмельницького та Віктор Голубєв, який живе та працює в Канаді, перемогли в архітектурному конкурсі на меморіальний комплекс військових поховань Героїв України у Львові. Їхній проєкт обрали серед 27 поданих на всеукраїнський конкурс.

Як створювали проєкт та який вигляд матиме комплекс — читайте у матеріалі Суспільного.

Хмельницький архітектор Дмитро Райфшнайдер та Віктор Голубєв,який шість років живе та працює в Канаді, по відеозв'язку працювали над проєктом меморіального комплексу військових поховань Героїв України в Львові.

"Генеруємо ідеї: я більш на ідейному кінці, Діма — практикуючий архітектор, тому він завжди направляє мене в сторону якоїсь адекватності. В нас такий симбіоз з ним виходить завжди. В мене в голові завжди красива картинка, а Діма завжди окине оком і може сказати в ту ж секунду, що саме тут так, а що —ні", — розповів Віктор Голубєв по відеозв'язку.

проект меморіального комплексу
Проєкт меморіального комплексу військових поховань у Львові, квітень-2024. Дмитро Райфшнайдер

За словами Дмитра, взяти участь у конкурсі хотіли обидва.

"Віктор дуже "горів" цим проєктом. Він дуже сильний в такій от саме сакральній архітектурі. У Віктора друг похований на цьому ж кладовищі, тому для нього цей проєкт особливо близький", — сказав Дмитро.

У Торонто Віктор Голубєв має основну роботу, тому над проєктом працював кожну вільну хвилину вранці, ввечері та у вихідні.

"Цей проєкт — комплексний. Крім могил загиблих військовослужбовців, це ще колумбарій, сквер, музей, монумент невідомому солдату та каплиця. Хрести на шестистах сімдесяти пяти могилах планують зробити з білого архітектурного бетону із вкрапленнями натурального каменю, на похованнях нехристиян встановлять інші символи відповідно до їхніх релігій або надгробні камені. Всюди можна буде дістатися на колісному кріслі", — пояснив Віктор.

Хмельницький архітектор створив проект меморіального комплексу
Проєкт меморіального комплексу військових поховань, квітень-2024. Дмитро Райфшнайдер

За його словами, цей монумент — двосторонній, з вулиці це — продовження ландшафту, з парку — скульптура.

Цей проєкт — не остаточний варіант. На наступному тижні представники Львівської міської ради мають спілкуватися з родичами похованих на львівському Марсовому полі.

"Зрозуміло, що це буде велика робота. Будемо все узгоджувати, погоджувати. Міська рада Львова дуже приділяє велику увагу. Вони будуть збирати всіх членів родин загиблих і зі всіма проговорювати, все узгоджувати", — зазначив Дмитро Райфшнайдер.

З його слів, площа комплексу — понад три з половиною гектари, будуватимуть його не за бюджетні гроші, і коли саме розпочнуть, остаточно ще невідомо.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок