Проєкт "Сталеві магнолії": на Хмельниччині жінок навчатимуть квітникарської справи

Проєкт "Сталеві магнолії": на Хмельниччині жінок навчатимуть квітникарської справи

У Шепетівській громаді, що на Хмельниччині, функціонуватиме проєкт "Сталеві магнолії". Його мета — навчити вимушених переселенок та жінок із родин військовослужбовців вирощувати квіти й основ підприємницької діяльності. Крім того, учасницям проєкту допомагатимуть відновити власне ментальне здоров’я.

Про це в етері Українського Радіо Хмельницького розповіла радниця міського голови Шепетівки Ольга Петрова.

Чому вирішили організувати проєкт "Сталеві магнолії"?

Ідея створення проєкту виникла з метою відновлення напрямку квітникарства і тепличного квіткового господарства, що існував у Шепетівці раніше. Крім того, вирішили підтримати у складний для всієї України час жінок, які є внутрішньо переміщеними особами, й жінок із родин військовослужбовців. Окрім отриманих знань з вирощування рослин, учасниці проєкту працюватимуть над відновленням власного ментального здоров’я. Проєкт реалізовує громадська організація "Агенція сталого розвитку "Астар" у рамках програми "U-LEAD з Європою" на базі комунального підприємства "Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство".

Скільки жінок може взяти участь у проєкті?

Зараз ми на етапі відбору 40 учасниць. Це дві групи по 20 людей, одна — "практики", інша — "підприємиці". Обидві групи будуть вивчати основи квітникарської справи й ландшафтного дизайну, але група "підприємиці" ознайомиться з правилами ведення бізнесу. Ми будемо робити акцент на те, як розпочати власну справу у тепличному господарстві. Все навчання безоплатне. Щоб стати учасником проєкту "Сталеві магнолії" потрібно зайти у соціальні мережі громадської організації "Агенції сталого розвитку "Астар" або Шепетівської міської ради, знайти оголошення і Google-форму, залишити свою заявку. Вона дуже проста, має одне мотиваційне питання. Крім того, потрібно позначити свій статус і очікувати на дзвінок адміністративної команди проєкту.

В анкеті проєкту зазначено, що до 17 квітня відбуватиметься конкурсний відбір учасниць. Як він проходитиме?

Ми прописали в заявці конкурсний відбір, бо є багато охочих. Будемо дивитися на мотиваційну складову і на відповідність категорій: ВПО і жінки з родин військовослужбовців. Також братимемо до уваги приналежність до Шепетівської міської територіальної громади, тому що нас запитують, чи можна доєднуватись з інших громад.

Які експерти будуть долучені до проєкту "Сталеві магнолії"?

Для проєкту залучатимуть три експерти. Вони будуть розповідати про квітникарську справу і ландшафтний дизайн. Окремо з учасницями буде працювати кваліфікований професійний психолог.

Як відбуватиметься навчання?

Ми розробили програму навчання. Учасниці проєкту матимуть три навчальні дні на місяць. У перші четвер і п'ятницю місяця вивчатимуть квітникарську справу і ландшафтний дизайн. У другий четвер місяця відбуватимуться заняття з психологом з метою реабілітації, відновлення ментального здоров'я і покращення психофізіологічного стану.

Коли стартує навчання?

Думаємо, що перші заняття відбудуться 2-3 травня. Якщо все вдасться, перед цим усі разом поїдемо на екскурсію в одне із тепличних господарств Хмельницького або Кам'янця-Подільського. Крім того, упродовж реалізації проєкту за планом має відбутися ще одна поїздка на тепличне господарство. Такі екскурсії потрібні, щоб, крім навчальної частини, показати учасницям, як все можна реалізувати в ідеальному варіанті на практиці. Хочемо продемонструвати, до чого варто прагнути, що можна досягнути, займаючись квітковою тепличною приватною справою. Ми будемо не просто навчати, а й мотивувати ідеальним результатом. Триватиме проєкт до кінця серпня. Після завершення навчального плану кожна з учасниць отримає сертифікат.

Проєкт матиме продовження у разі його успішної реалізації?

Проєкт матиме інституційну сталість. Після його завершення ми плануємо відновити на базі нашого комунального підприємства оранжерейний напрямок, щоб підприємство стало осередком квітникарства не тільки в Шепетівській територіальній громаді, але й в регіоні. Це й буде продовженням проєкту, який не короткостроковий, а перспективний. Є домовленість, що випускниці, які потребуватимуть працевлаштування, будуть запрошені на роботу на тепличне господарство комунального підприємства.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок