Перейти до основного змісту
Облаштували з того, що вивезли з окупації. Як у Хмельницькому працює простір для переселенців

Облаштували з того, що вивезли з окупації. Як у Хмельницькому працює простір для переселенців

На Хмельниччині працює шість дитячих груп для внутрішньо переміщених осіб, які створили харків'яни, евакуювавшись з зони бойових дій в обласний центр. Туди вже майже рік батьки приводять своїх дітей на творчі майстер-класи й інші гуртки.

Про роботу простору та його створення розповіла Суспільне Хмельницький помічниця керівника громадської організації "Вірний шлях Харків" Катерина Старченко.

Зі слів Катерини Старченко, для дітей в просторі усі заняття безкоштовні, зокрема, вивчення української й англійської мов, гуртки з малювання. Також відвідувачі закладу можуть отримати психологічну підтримку, гуманітарну допомогу, випрати речі.

Облаштували з того, що вивезли з окупації. Як у Хмельницькому працює простір для переселенців
В просторі переселенці можуть випрати, висушити й випрасувати білизну, березень 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Облаштували простір, каже Старченко, з того, що змогли вивезти з собою з окупації з-під Харкова: іграшки, телевізор, камін, диван та сертифікати — це все, що не згоріло після російських обстрілів.

"До окупації я працювала в центрі ресоціалізації людей, які потрапили в скруту. Центр був під Харковом, в селі з розвиненим фермерством. Всю худобу забили росіяни, все, що можна було вивезти, все повивозили, що не можна було вивезти — спалили. Ми посиділи в підвалах, коли літали літаки, їздили танки, діти захворіли й ми зрозуміли, що нам треба кудись їхати. Виїхали й 35 годин були в дорозі. Втомились, зупинилися в Хмельницькому і так вийшло, що звідси й не поїхали", — згадує Катерина.

Облаштували з того, що вивезли з окупації. Як у Хмельницькому працює простір для переселенців
Дітей вчать робити свічку, березень 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Олена з Києва — одна з відвідувачок простору. Жінка каже, що заклад виручав батьків, які через війну переїхали до Хмельницького й не одразу змогли влаштувати дітей в дитячі садки: "Батьки можуть залишити дітей і піти по своїм справам. Тут безпечно, за дітьми дивляться".

Від початку створення дитячого простору з дітьми працюють волонтери, які також є внутрішньопереміщеними особами, каже Катерина Старченко. Вони до Хмельницького евакуювались з Донецька, Луганська, Харкова, Запоріжжя.

Загалом, зі слів Катерини Старченко, таких дитячих груп в Україні 60, на Хмельниччині — шість, і планують відкривати нові: "Наші дитячі простори фінансують американські донори. Ми плануємо відкрити ще по дві такі групи: в Чернівцях й Харкові".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції

На початок