Хмельничанин безкоштовно навчає військових пілотуванню FPV–дронів

Хмельничанин безкоштовно навчає військових пілотуванню FPV–дронів

Навчання з пілотування дронів
Зроблений власноруч FPV–дрон на полігоні, 2024. Хмельничанин Андрій

Хмельничанин Андрій разом з однодумцями-підприємцями у 2023 році почав робити FPV–дрони. Через брак у регіоні інструкторів з пілотування чоловік спочатку сам опанував усі навички, а потім вже з командою почав безкоштовно ділитися знаннями із мобілізованими військовими.

Навчати мобілізованих військових пілотуванню хмельничанин Андрій почав у вересні 2023 року. Про рід діяльності чоловік не розповсюджується, тому й прізвище попросив не публікувати.

Спочатку він разом з підприємцями збирав FPV–дрони, а потім, каже, вирішив й навчати керувати ними.

"Під час виготовлення дронів до нас прийшло розуміння, що вони наче є, а облітати їх ніхто не може. Бо більшість з тих, хто вміє, або воює і навчає вже безпосередньо біля нульової лінії, або з різних причин не хоче "світитися". Тому ми вирішили організувати саме школу інструкторів з пілотування".
Хмельничанин безкоштовно навчає військових пілотуванню FPV–дронів
FPV–дрони, які виробляє хмельничанин з командою, 2024. Хмельничанин Андрій

Для цього Андрій пройшов самонавчання по ютубу. Своїм прикладом, каже, підтягнув до цього ще декілька людей.

"Ми особисто складали ці дрони й самі навчалися ними керувати. Вони тим й хороші, що вже облітані та перевірені потрапляють до рук військових. Під час польоту можна виявити й багато недоліків, які можна виправити. Тобто, ми передаємо повністю готові для бойової роботи дрони".

Так за декілька місяців чоловіки отримали усі необхідні знання та навички, якими вже готові були ділитися з іншими.

"У 2023 році я став переможцем "Битви стартапів" і отримав 250 тис.грн від місцевої влади. Це лише четвертина усіх коштів, які ми з командою залучили до справи, але саме тоді й запустили безкоштовну школу пілотування для військовослужбовців".
Хмельничанин безкоштовно навчає військових пілотуванню FPV–дронів
Процес стабілізації навчального дрона, 2024. Хмельничанин Андрій

Щоб швидко та з цікавістю засвоїти програму, каже Андрій, розробили свою концепцію навчання.

"Зранку ми, наприклад, літаємо на симуляторі, потім всередині дня йде теорія і ввечері знову працюємо на симуляторі. Це робиться для того, щоб людина більш ефективно сприймала теорію й одразу застосовувала її на практиці. Також орієнтуємось по погоді. Якщо запланована лекція, а на вулиці погода сприяє пілотуванню, то ми змінюємо плани. Тобто, найефективніші заняття, коли кожні 3-4 години теорія розбавляється практикою".

Усі заняття для військовослужбовців, каже хмельничанин, безкоштовні. Втім, у майбутньому не виключають навчання для всіх охочих, але вже за гроші.

"Це вже буде на платній основі. А виручені від цього кошти ми будемо використовувати, як донати на дрони. Але це все поки що на стадії обговорення".

За цей час інструктори навчили пілотуванню близько сотні чоловіків. Окрім того, каже, намагаються розвинути й збільшити кількість інструкторів в Хмельницькому регіоні.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок