"Я був водієм з п'ятирічним стажем, але без прав": хлопець закінчив автошколу для людей з інвалідністю на Хмельниччині

"Я був водієм з п'ятирічним стажем, але без прав": хлопець закінчив автошколу для людей з інвалідністю на Хмельниччині

Михайло Курик закінчив автошколу для людей з інвалідністю на Хмельниччині
Михайло Курик закінчив автошколу для людей з інвалідністю, березень 2024, Хмельниччина. Фото: Михайло Курик

25-річний Михайло Курик з Чернівеччини через вроджену хворобу носить протез на правій нозі. Він закінчив автошколу для водіїв з інвалідністю у Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині, й отримав водійське посвідчення. Перше, що зробив після цього, — сів за кермо власного автомобіля.

Історію про те, як мрія про водійські права стала реальністю, Михайло Курик розповів Суспільне Хмельницький.

Хлопець каже, для нього водійські права — необхідність. Про можливість людині з інвалідністю отримати посвідчення дізнався, коли шукав про це інформацію в Інтернеті. Обрав автошколу в Кам’янці-Подільському, бо вона найближча від його дому.

"Отримавши посвідчення водія, я можу мобільно пересуватись. Постійно викликати таксі — дорого, а просити когось про допомогу не завжди зручно. Я звик розраховувати на себе".
Михайло Курик під час отримання водійського посвідчення на Хмельниччині
Михайло Курик під час отримання водійського посвідчення, березень 2024, Хмельниччина. Фото: Михайло Курик

Михайло Курик пригадав, теоретичний іспит склав з третього разу, а практичний — з другого.

"Під час навчання ніяких складностей не було. Коли інструктор сказав, що я готовий йти на практичний іспит, зрадів, що скоро отримаю права і зможу нормально й вільно пересуватись. Я ніколи не боявся дороги. Вперше іспит не склав, бо 40 годин під час практики їздив на одній машині, під час екзамену — на іншій. Потрібно було звикнути до авто, адже різні габарити, трохи інакше були розміщені бокові дзеркала".

Хлопець розповів, перед навчанням в автошколі вмів керувати машиною як з механічною, так і з автоматичною коробкою передач.

Машина, на якій Михайло Курик складава практичний іспит на Хмельниччині
Машина, на якій Михайло Курик складава практичний іспит, березень 2024, Хмельниччина. Фото: Михайло Курик
"Давно мріяв отримати права, але не було для цього умов. Тому вирішив самостійно опанувати водіння. Зі мною займався брат. Ми вчилися керувати машиною у спеціально відведених для цього місцях. Саме тому в автошколі складностей з водінням не було. На механіці вчився приблизно тиждень, певно, по годині чи дві вдень. Цього часу мені було достатньо, щоб вільно себе почувати в машині. З механічною коробкою передач треба відчути, як правильно плавно відпускати щеплення і газ, як їхати під гору, щоб не відкачуватись. Коли сів за кермо на механіці, все вийшло з першого разу".

Михайло Курик каже, автомобілі — це його хобі. До повномасштабного вторгнення допомагав людям, які хотіли придбати собі машину, її підібрати.

"Люди перед купівлею авто часто хочуть її перевірити. Наприклад, чи воно не бите, чи не пофарбоване, чи у ньому не скручений пробіг. Я маю до цього хист, тому купив інструменти й надавав такі послуги. Оглядав машину, визначав її недоліки й переваги".

Хлопець розповів, 2021 році купив для себе автомобіль з автоматичною коробкою передач.

"До відвідування автошколи, я був водієм з п'ятирічним стажем, але без прав. Звичайно, нікуди на автомобілі не їздив, правил дорожнього руху не порушував. Тільки тренувався на ній у спеціальних для цього місцях. Власна машина мене ще більше мотивувала отримати права. Я дивився на неї й знав, що мені треба цього досягнути".

За словами Михайла Курика, перша поїздка на власному авто з правами була у продуктовий магазин й аптеку. Автомобілем користується за власними потребами, часто навідується до брата і рідні.

Що відомо про автошколу для людей з інвалідністю

  • Автошкола для людей з інвалідністю працює у Кам'янці-Подільському.
  • Навчання в автошколі триває 11 тижнів, з яких: чотири тижні — теорія, сім — практика.
  • Люди з інвалідністю навчаються водінню на спеціально облаштованому автомобілі з ручним керуванням.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок