Перейти до основного змісту
Дівчина з інвалідністю з Хмельниччини закінчила водійські курси, вивчає IT-технології та планує купити власне авто

Дівчина з інвалідністю з Хмельниччини закінчила водійські курси, вивчає IT-технології та планує купити власне авто

Марина Іваськова з Хмельниччини біля спеціально обладнаного легковика
Марина Іваськова біля спеціально обладнаного легковика для практичних занять в автошколі, 2023, Хмельниччина. Фото: Марина Іваськова

23-річна Марина Іваськова — людина з інвалідністю, у неї дитячий церебральний параліч. Вона одна з перших випускниць автошколи для водіїв з інвалідністю у Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині. Дівчина склала іспити, отримала посвідчення і планує купувати машину, яку потрібно спеціально переобладнати, щоб самостійно нею керувати.

Марина Іваськова каже, про курси водіння для людей з інвалідністю дізналась, коли вчилась у Кам'янець-Подільський державному інституті.

"Під час навчання в інституті мені розповіли, що є можливість отримати водійські права. Я зацікавилась, дізналась детальніше, які потрібно підготувати документи, чи можу я, зважаючи на погане функціонування ніг, водити авто, бо все залежить від того, як воно обладнане. З родиною все обміркували й вирішили, що поки навчаюся у Кам’янці-Подільському, мені буде зручно відвідувати автошколу. Крім того, я вважаю, водійське посвідчення потрібно мати усім. Моя внутрішня мотивація навчитись керувати автомобілем — можливість бути самостійною. Для людей з інвалідністю це важливо", — згадує дівчина.

Марина Іваськова з Хмельниччини під час отримання водійського посвідчення
Марина Іваськова під час отримання водійського посвідчення, 2023, Хмельниччина. Фото: Марина Іваськова

Наразі Марина Іваськова — фрилансерка, працює у сфері IT і додатково проходить курси у цій галузі, щоб вдосконалити свої професійні вміння. Розповідає, планує купити авто після закінчення навчання.

"Автомобіль ще не придбала, але вже розглядаю, яку саме обрати. Це має бути машина з автоматичною коробкою передач. Їй треба буде переробити так, щоб був ручний доступ до педалей "гальмо" і "газ" у вигляді важеля, яким можна рухати до себе і від себе. При тому педалі залишаться, щоб транспортом могла керувати і я, і будь-хто інший. В Україні є офіційні майстерні, які займаються таким переобладнанням", — зазначила дівчина.

Марина Іваськова пригадує, теоретичний іспит з водіння здала з другого разу, а практичний — з першого.

Марина Іваськова з Хмельниччини під час заняття у комп'ютерному класі з симуляторами водіння
Марина Іваськова під час заняття у комп'ютерному класі з симуляторами водіння, 2023, Хмельниччина. Фото: Марина Іваськова

"У перші дні, коли вчилась керувати авто, було трохи складно через велике навантаження на руки. За правилами одна рука має завжди бути на кермі, інша — на коробці передач та важелі керування "гальмом" і "газом". Спочатку ми їздили на території автошколи, щоб я звикла до машини. Коли детальніше розібралася з керування, поїхали на дорогу. Кермувала на тих маршрутах, які могли бути на іспиті, щоб звикнути до поворотів, світлофорів та інших особливостей шляху. Інструктор побачив, що я вміло веду авто, запропонував спробувати скласти іспит", — розповіла дівчина.

Марина каже, хоче навчитись водити автомобіль без спеціального переоблаштування, натискаючи ногами на педалі. Тому у вільний час за межами міста тренується водити звичайну машину з автоматичною коробкою передач.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня
Вибір редакції
На початок