Нові госпіталізовані й підтверджений сальмонельоз: що відомо про отруєння людей у Хмельницькому

Нові госпіталізовані й підтверджений сальмонельоз: що відомо про отруєння людей у Хмельницькому

Доповнено

У двох пацієнтів, які перебувають на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні через отруєння, ймовірно, у місцевому закладі харчування, підтвердили сальмонельоз. Загалом у стаціонарі перебуває десять людей. Ще троє лікуються амбулаторно.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла директорка Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна.

"Пацієнти поступали з болями в животі, блювотою, проносом, високою температурою. Їм капали, тому що через сальмонельоз вони втратили багато рідини. Комусь зараз краще, комусь — ні. Поступали всі у середньоважкому стані, зараз вони у середньому стані", — зазначила Оксана Піддубна.

За словами директорки Хмельницької інфекційної лікарні, усі пацієнти віком від 22 до 32 років. Наразі у них взяли проби для аналізу на підтвердження сальмонельозу, результати якого отримають упродовж трьох днів з моменту забору.

Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Олександр Садов'юк розповів Суспільне Хмельницький, що спеціалісти проводять епідеміологічне розслідування у закладі харчування, де, ймовірно, відбувся спалах кишкової інфекції.

"Ми взяли харчові продукти й змиви з обладнання на аналізи, щоб перевірити, чи є там збудники, які могли б викликати у людей отруєння. Результати будуть через три-чотири дні", — пояснив Олександр Садов'юк.

За його словами, роботу закладу призупинили на десять днів. Там виявили ряд недоліків, після усунення яких буде надано дозвіл на відновлення роботи.

Що відомо про спалах кишкової інфекції на Хмельниччині

  • Перший хворий відчув погіршення самопочуття 24 лютого.
  • Станом на 26 лютого дев'ятеро людей були госпіталізовані, двоє — перебували на амбулаторному лікуванні.
  • Усі інфіковані повідомили, що 23 лютого відвідували один із закладів громадського харчування у хмельницькому.
  • Попередній діагноз у всіх, хто звернувся за медичною допомогою, був гострий гастроентероколіт, харчова токсикоінфекція.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок