"Таткова любов": український гурт зняв кліп на пісню про родину загиблого "азовця", що живе у Хмельницькому

"Таткова любов": український гурт зняв кліп на пісню про родину загиблого "азовця", що живе у Хмельницькому

"Це – пам'ять для мого сина"… Так про пісню "Таткова любов" та участь у зйомках кліпу говорить хмельничанка Тамара Яніна. Як вона розповіла Суспільне Хмельницький, пісню написано на основі відеозвернень її загиблого чоловіка — бійця полку "Азов" Олексія Яніна — до сина Назарія. Прем’єра кліпу відбулася 19 лютого 2024 року.

"Синочку, добрий ранок, татко передає тобі привіт. Татко на роботі, але скоро приїде, буде з тобою гуляти". Такі відеозвернення для сина Назарія за життя записував український військовослужбовець Олексій Янін. Боєць полку "Азов" із Запоріжжя з позивним "Індєєц" загинув 7 квітня 2022 року при виконанні бойового завдання в Маріуполі. Послання батька до сина зберігає дружина воїна — хмельничанка Тамара.

"Він, коли був на бойових, записував такі маленькі відео, щоб я показувала Назарчику. І він там до нього звертався, говорив із ним, щось йому розповідав, як він приїде, як вони будуть бавитися, і давав йому настанови", — розповідає дружина загиблого військового.

Усі відео, каже Тамара, закінчувалися однаково: "Будь чемним, слухайся маму, і будеш добрим козачком".

"Таткова любов": український гурт зняв кліп на пісню про родину загиблого "азовця", що живе у Хмельницькому
Олексій Янін з сином Назаром ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Фото: з архіву родини Яніних

На основі відеозвернень батька до сина у 2022 році менеджерка українського гурту «РОКАШ» Ірина Янцо, яка, як розповіла Суспільне Хмельницький, добре знала родину Яніних, написала вірш. Її чоловік — лідер гурту Віктор Янцо — поклав текст на музику.

"Це була перша смерть когось знайомого, і це був дуже великий шок. І відеозвернення Олексія було тим, що до глибини душі вразило. І примусило думати про це довгий час", — каже жінка.

Зі слів Віктора Янцо, він цією піснею хотів передати настрій, який зараз є в більшості жителів України.

"Це настрій тривоги, настрій, який в людини, коли вона не знає, що чекає її попереду, але вірить, що попереду все буде добре, буде наша перемога", — говорить Віктор.

З 2023 року, розповіла Тамара Яніна, пісня "Таткова любов" звучала на радіо. 19 лютого цього року відбулася прем’єра кліпу пісні за участі Тамари з сином, якому 20 лютого виповнюється п'ять років.

"Я це розглядаю, як пам'ять для мого сина. У першу чергу, я це роблю для нього. Символізм дат полягає в тому, що до Дня народження чоловіка ми записали студійну версію пісні, перед моїм Днем народження ми записали кліп, а 19 лютого, перед Днем народження нашого сина Назара, виходить кліп", — каже Тамара Яніна.

"Таткова любов": український гурт зняв кліп на пісню про родину загиблого "азовця", що живе у Хмельницькому
Тамара Яніна з чоловіком Олексієм та сином Назарієм. Фото: з архіву родини Яніних

У кліпі Тамара вдягнена в давню вишиту сорочку, в якій виходила заміж за Олексія на острові Хортиця. Її чоловік постає в образі військового з великими білими крилами.

"Коли ми знімали кліп, режисер мені одразу сказав: "Ти не маєш грати, не має бути штучності, інакше ти не достукаєшся до людей. Якщо хочеш, ти можеш звертатися до Олексія, ти можеш щось говорити, хочеш — смійся, хочеш — плач. Ти маєш якось це прожити, можливо, наново, але зараз ти маєш бачити його перед собою". І я так і зробила", — ділиться враженнями жінка.

Сміялася, молилася, плакала, а ще, розповіла Тамара, на зйомках кліпу прощалася з чоловіком, якого бачила 23 лютого 2022 року, і вірила, що не в останнє.

"Найперше, це слова прощання. І ця сцена прощання, яка так і не програлася в житті, її хочеться якось відтворити. І, зазвичай, вона кожного разу однакова. Ти хочеш сказати, як ти сильно любила цю людину, хочеш попросити пробачення за все, за всі моменти, де ти образила. Хочеш сказати "Прощавай", — говорить Тамара Яніна.

"Таткова любов": український гурт зняв кліп на пісню про родину загиблого "азовця", що живе у Хмельницькому
У кліпі Олексій Янін постає в образі військового з крилами янгола. Скрін з кліпа "Таткова любов"

Однією з найкращих пісень свого гурту вважають цю композицію і її автори — Ірина та Віктор Янцо.

"Ця пісня, я думаю, посідає своє особливе, абсолютне конкретне місце в творчості нашого гурту. Іноді кажуть, що, напевно, я все життя творив для того, щоб написати цю пісню. Я так можу сказати про пісню "Таткова любов", — говорить авторка тексту пісні Ірина Янцо.

Її чоловік, лідер гурту "РОКАШ" та автор музики до пісні "Таткова любов" Віктор Янцо додає: "Дуже важко після цієї композиції продовжувати далі співати свої пісні. Вона звучить, як своєрідний реквієм, а після того, як заспівав реквієм вже якісь інші композиції співати і не хочеться. Але я сподіваюся, нам вдалося відтворити той образ, той настрій, той дух часу, який зараз є".

"Таткова любов": український гурт зняв кліп на пісню про родину загиблого "азовця", що живе у Хмельницькому
Тамара Яніна з сином Назарієм у кліпі на пісню "Таткова любов". Скрін з кліпа "Таткова любов"

Зі слів Тамари Яніної, ця пісня буде нагадувати сину про батька.

"Зараз Назарчик чим старшим стає, тим більше, і тим частіше згадує про тата. І я роблю все можливе, щоб він його не забув. Але, на жаль, я не можу зберегти в ньому ці спогади про їхнє щось спільне. Він занадто маленький, він не може згадати, як вони гралися, як вони проводили разом час, як вони будували щось з конструктора", — говорить дружина військового.

Цей спогад, впевнена Тамара, збережеться в сина надовго.

"Мій розрахунок не на зараз, а на роки. Я думаю, що коли він стане старшим, сподіваюся, що йому це буде потрібно. Я не чекаю якоїсь оцінки від нього, що він це оцінить. Я би хотіла, щоб це для нього було цінно і значимо, і щоб це зберегло якусь пам'ять, або це стало якимось подарунком. А, як він це розцінить, це вже його справа", — каже Тамара Яніна.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок