Криміналіст з Хмельницького документував наслідки екоциду після підриву Каховської ГЕС

Криміналіст з Хмельницького документував наслідки екоциду після підриву Каховської ГЕС

Криміналіст з Хмельницького документував наслідки екоциду після підриву Каховської ГЕС
Криміналіст з Хмельницького Віктор Столяр на Херсонщині, літо 2023, Херсонщина. Фото: Поліція Хмельниччини

Майор поліції Віктор Столяр — старший криміналіст слідчого управління поліції Хмельниччини. Влітку 2023 року, після підриву Каховської ГЕС чоловік поїхав на Херсонщину, аби задокументувати наслідки екоциду.

Історію криміналіста Віктора Столяра читайте у матеріалі Суспільне Хмельницький.

Коли приїхали на Херсонщину, працювати довелось під постійними обстрілами, адже російські військові базувались за вісім-дев'ять кілометрів від нас, пригадує чоловік: "Коли ми були на одній із вулиць Херсона, сусідню обстріляли з окупованої території. Тоді були загиблі й поранені серед наших колег-рятувальників та комунальників, які ліквідували наслідки затоплення".

За словами Віктора Столяра, на Херсонщині правоохоронці збирали докази за фактом екоциду спричиненого підривом Каховської ГЕС, фіксували наслідки підтоплень, документували ступінь пошкоджень житлових будинків, квартир, інших помешкань і споруд, опитували свідків та власників осель.

"Особливо вражала безлюдність вулиць. У місті залишились здебільшого люди старшого віку. Молоді сім’ї з дітьми евакуювались. Херсонці під час затоплення допомагали один одному: люди на верхніх поверхах приймали сусідів з нижніх, ділились провізією та іншими необхідними речами. У місті працювало багато волонтерів. Вони роздавали продукти, засоби гігієни, одяг. Також вони привозили корм для тварин", — каже Віктор Столяр.

Загалом, як сказали у поліції, у команді з Хмельниччини було п'ять слідчих та два криміналісти, які після підриву Херсонської ГЕС документували наслідків екоциду.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок