2023: Добірка цифр з різних сфер життєдіяльності Хмельниччини

2023: Добірка цифр з різних сфер життєдіяльності Хмельниччини

У різних галузях підбивають підсумки роботи за рік. Суспільне Хмельницький поспілкувалося з представниками освітньої, соціальної, аграрної, культурної й волонтерської сфер, щоб дізнатись результати їхньої роботи у цифрах.

Скільки дітей-переселенців навчається у першому класі у Хмельницькій області?

У 2023 році на Хмельниччині до першого класу зарахували 11640 учнів, серед них 736 – це діти-переселенці: 358 дівчинки й 378 хлопчика. Про це розповіла директорка Департаменту освіти та науки Хмельницької ОВА Дарія Басюк.

"У Хмельницькому у перший клас пішли 239 дітей ВПО, у Кам’янці-Подільському — 111. У Старокостянтинівській та Шепетівській громадах навчається по 22 учні, у Волочиській та Красилівській громадах — по 20 учнів, ще у восьми громадах області — по 1 учню. 14 учнів потребують підтримки асистента по інклюзії", — зазначила Дарія Басюк.

За її словами, на Хмельниччину найбільше першокласників приїхало з Херсонської, Донецької, Луганської й Харківської областей.

Скільки у Хмельницькому одружилось пар і народилось дітей?

Упродовж 2023 року у Хмельницькому одружилось 2308 пар, з них 63 — скористались послугою "Шлюб за добу". Про це розповіла начальниця відділу ДРАЦС у місті Хмельницькому Марина Зубова.

За її словами, з початку року зареєстрували 2075 дітей, серед них 1045 — хлопчики, 1030 — дівчинки. Дітей називали і давніми іменами, і незвичними.

"Приємно, що батьки почали обирати дітям призабуті імена: Захар, Платон, Олесь, Мирон, Аделіна, Аглая. Також дітей називали іменами, написання яких відповідає нормам українського правопису: Марко, а не Марк, Данило, а не Даніїл, Микита, а не Нікіта, Кирило, а не Кіріл", — пояснила Марина Зубова.

Начальниця відділу ДРАЦС каже, серед незвичних імен для хлопчиків були такі: Марсель, Амір, Дамір, Даніель, а для дівчинок: Алана, Мія, Аніта, Міра, Олівія, Ніколь, Дейзі.

Скільки врожаю зібрали у Хмельницькій області?

На Хмельниччині зібрали чотири мільйони двадцять тисяч зерна. Це п’ятий показник в Україні. За урожайністю зернових культур, що становить 77,8 ц/га, область займає першість.

Про це розповів начальник управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА Олег Омелянюк.

За його словами, серед зернових культур найбільше у 2023 році зібрали кукурудзи.

"Валовий збір кукурудзи складає майже два мільйони тонн при середній урожайності 105 ц/га. Це найвищий показник урожайності в державі", — зазначив Олег Омелянюк.

Начальник управління каже, що зібрали 1,5 мільйона тонн картоплі та овочевих культур. Стільки ж викопали цукрових буряків.

Скільки книг отримали бібліотеки Хмельницької громади?

За 2023 рік для бібліотек Хмельницької громади придбали 454 книги. Про це розповіла директорка хмельницької міської централізованої бібліотечної системи Тамара Козицька.

"347 нових сучасних українських книг купили на суму 98750 грн за кошти міського бюджету. Зі спецрахунка виділили 29999 грн, за які придбали 107 книг. Більшість примірників — це художня література, твори українських та світових письменників: А. Кокотюхи, О. Красовицького, І. Мацко, Б. Коломійчука, Е. Гілберт, С. Джіо, К. Гувер та багато інших. Крім того, серед нових надходжень є видання для дітей та юнацтва, пізнавальна та історична література", — пояснила Тамара Козицька.

За її словами, упродовж року у рамках акції "Книжки даруй — до Перемоги крокуй" бібліотекам громади передали 4335 видань.

Скільки посилок передала хмельницька "Волонтерська пошта"?

Упродовж 2023 року "Волонтерська пошта" безкоштовно доставила більше ніж вісім тисяч посилок на передову. Крім особистих речей, військовим надсилають те, що необхідно відповідно до сезону. Про це розповів волонтер Василь Шевчук.

"Передаємо особисті посилки, які приносять родичі й друзі для військових. Ми самостійно можемо виконувати запити хлопців і дівчат. Упродовж року доставляємо літню чи зимову гуму, а також ту, що підходить для використання під час бруду. Залежно від сезону можемо везти генератори, буржуйки, дрони. Передаємо машини, які купують для військових. З передової забираємо автомобілі на ремонт у Хмельницький, після чого веземо їх назад", — зазначив волонтер.

За словами Василя Шевчука, посилки відправляють щотижня.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок