На Хмельниччині за програмою "Доступні ліки" цьогоріч виписали 630 тисяч Е-рецептів. Чи усі могли ними скористатися

На Хмельниччині за програмою "Доступні ліки" цьогоріч виписали 630 тисяч Е-рецептів. Чи усі могли ними скористатися

На Хмельниччині цьогоріч за програмою "Доступні ліки" уже виписали 630 тисяч електронних рецептів. Про це на прессніданку з регіональними медіа, на якому побувало Суспільне Хмельницький, розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак. За її словами, 722 аптеки області, в яких діє програма "Доступні ліки", цього року отримали від НСЗУ майже 75,5 мільйонів гривень компенсації.

Хмельничанка Ніна Тарасюк прийшла до сімейної лікарки отримати електронний рецепт за програмою "Доступні ліки" на препарати від гіпертонії. Сімейна лікарка Анна Суботіна розповідає: до переліку "Доступних ліків" належать препарати, які виписують пацієнтам із хронічними хворобами. Це —близько п’ятисот засобів.

На Хмельниччині за програмою "Доступні ліки" цьогоріч виписали 630 тисяч Е-рецептів. Чи усі могли ними скористатися
Сімейна лікарка Анна Суботіна. Фото: Суспільне Хмельницький

"Механізм дуже простий: пацієнт приходить до лікаря на прийом за попереднім записом. Лікар проводить огляд пацієнта і в епізоді, при додачі взаємодії, виписує рецепт на "Доступні ліки". Чому для пацієнта це зручно? Тому що він може навіть не приходити, а зателефонувати лікарю, що йому треба виписати ліки. Звісно, це стосується лише тих людей, які мають хронічні хвороби. Адже хворий заздалегідь знає, що в нього закінчуються ліки, які він постійно приймає, і йому треба новий рецепт. А оскільки він не паперовий, а електронний і приходить смс-повідомленням на телефон, то й потреби іти на прийом, як такої, немає", — пояснює Анна Суботіна.

У аптеці, де діє програма "Доступні ліки", пацієнт може придбати їх безкоштовно або з доплатою, каже завідувачка однієї з аптек Хмельницького Ілона Точинська. Чи доведеться доплачувати — залежить від виробника

"В електронному рецепті зазначена міжнародна непатентована назва препарату. Але виробників може бути декілька. Тому є наказ, у якому зазначено встановлений НСЗУ перелік цих препаратів, і у ньому зазначено, препарат якого виробника безкоштовний, а якого відпускається з частковою доплатою", — коментує Ілона Точинська.

На Хмельниччині за програмою "Доступні ліки" цьогоріч виписали 630 тисяч Е-рецептів. Чи усі могли ними скористатися
голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак на прессніданку з регіональними медіа в Хмельницькому, 24 листопада 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

На Хмельниччині 722 аптеки є учасницями програми «Доступні ліки», розповіла на прессніданку з регіональними медіа голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак. За її словами, в цьому році служба профінансувала їх на 75,5 мільйонів гривень. Однак, якщо жителі міст та селищ Хмельниччини отримали ліки за рецептом майже в повному обсязі, то з сільської місцевості лише 23% пацієнтів змогли погасити електронні рецепти, виписані лікарями. Це — 29 тисяч жителів сіл зі 125.

"Вони для себе обирають: чи витрачатися на автобус і поїхати в місто, щоб отримати ліки безоплатно, чи залишитися без безоплатних ліків. Тому ми будемо говорити з головами громад, аби якось цю ситуацію в селах виправити. Бо якщо ніхто не організує, немає родичів близько, чи немає соціального працівника, чи просто на людину байдуже місцевій владі в тій громаді — то, безумовно, людина не отримає ці безкоштовні ліки", — говорить Наталія Гусак.

За її словами, цього року до списку "Доступних ліків" внесли ще знеболювальні для паліативних хворих та тест-смужки для діабетиків.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок