Відсьогодні, 1 серпня, антибіотики в аптеках можна придбати лише за електронним рецептом лікаря. Такий рецепт виписуватимуть не залежно від декларації, як сімейні лікарі, які працюють у державних закладах, так і лікарі приватної практики.
Про це Суспільному розповіла директорка Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Головко.
Хмельничанин Василь Коваленко вже користується послугою електронних рецептів на ліки. Без нього чоловік був вимушений ходити за паперовим до лікаря.
«Мені щомісяця доводиться йти в поліклініку, до онколога, виписувати рецепт, сюди приходити, сюди здавати. А потім чекати, поки я отримаю. А ліки не завжди є. Мені зручніше електронний рецепт на антибіотики», - говорить Василь.
Аби отримати електронний рецепт, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря. Тільки він визначає чи потрібний пацієнту антибіотик, чи ні, каже завідувачка сімейної амбулаторії Наталія Костюк: «Виписується антибіотик безпосередньо на прийомі, приходить рецепт пацієнту, як звичайне смс-повідомленні, де вказується номер електронного рецепта. Він буде супроводжуватися паперовим рецептом, який буде видавати лікар на руки аби пацієнт міг його показати в аптеці».
Наталія Костюк пояснює, паперовий рецепт потрібний для тих аптек, які ще не приєднані до Національної служби здоров’я України. У ньому вказують: «Термін, на який призначає лікар антибіотик, дозування і хімічна речовина. Вказуватись лікарем назва фірми не буде. Пацієнт сам в аптеці вирішує, який препарат йому треба приймати».
З 2019 року працюють з електронними рецептами у Хмельницькій міській комунальній аптеці. За ними відпускають препарати за програмою «Доступні ліки», каже заступниця завідувача аптеки Тетяна Новак. Відсьогодні, 1 серпня, відпускають за електронним рецептом і призначені хворим антибіотики.
«Програма буде працювати з 1 серпня. До 1 січня буде перехідний період. Буде діяти електронний рецепт, і паперовий. З 1 січня 2023 року ми будемо відпускати антибіотики тільки за електронним рецептом», - говорить Тетяна Новак.
За її словами, і електронний рецепт, і паперовий дійсний місяць.
«Фармацевт може відпустити неповну упаковку. Можна відпускати стільки препарату, скільки буде хотіти хворий. Тільки відповідно до первинної упаковки. Тобто, якщо в упаковці є три блістери – можна купити, і один, і два, і три», - каже заступниця завідувача аптеки.
Як розповіла директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмили Головко, електронний рецепт на антибіотики виписуватимуть лікарі незалежно від власності закладу, де вони працюють.
«Електронні рецепти на антибіотики будуть писати лікарі всі, які ведуть прийом. Це і приватні лікарі, це і лікарі державних закладів, комунальних закладів. З 1 серпня буде електронний рецепт, але плюс до цього електронного рецепта, буде ще додатковий інформаційний листок, з підписом і печаткою того лікаря, який виписав цей рецепт», - розповіла Людмила Головко.
За її словами, з першого січня 2023 року всі медикаменти будуть мати електронний рецепт.
Читайте також
- На Хмельниччині за лікувальну воду з бювету беруть гроші. Чи порушують закон.