Безкоштовні ліки для переселенців. Як отримати в Хмельницькому

Безкоштовні ліки для переселенців. Як отримати в Хмельницькому

Безкоштовні ліки для переселенців. Як отримати в Хмельницькому
. Фото: Суспільне Хмельницький

Вимушені переселенці можуть отримувати безкоштовні ліки за програмою «Доступні ліки» за чотирма групами захворювань. Для цього не обов’язково підписувати електронну декларацію з лікарем у місті, куди людина виїхала, втікаючи від війни.

Про це розповіла заступниця начальника управління охорони здоров’я з медичних питань Хмельницької міської ради Людмила Гуляк.

Валентина Бондаренко переїхала до Хмельницького з Маріуполя через війну. Жінка розповідає, тут прийшла до лікаря за рецептом на безплатні ліки вдруге.

«Так, були ми у лікаря, лікар нам виписав безкоштовні ліки проти тиску та від серця», - говорить переселенка з Маріуполя.

Як розповіла лікарка загальної практики Наталія Костюк, аби отримати рецепт на безкоштовні ліки вимушені переселенці можуть звернутися до будь-якого сімейного лікаря без укладання декларації.

«Ми можемо, при звернені, дореєструвати пацієнта в нашій медичній системі, оскільки системи різних областей різняться. Після цього, ми можемо записати людину на прийом і здійснити виписку «Доступних ліків». Є частина ліків, які повністю безкоштовні, а є такі, які потребують доплати, але доплата незначна», - розповіла Наталія Костюк.

Державна програма «Доступні ліки» для вимушених переселенців продовжує діяти там, де не ведуться бойові дії. За словами заступниці начальника управління охорони здоров’я з медичних питань Хмельницької міськради Людмили Гуляк, пацієнтам сімейний лікар видає електронний або паперовий рецепт на безкоштовні ліки від таких груп захворювань:

«Це – серцево-судинні захворювання, цукровий, нецукровий діабет, бронхіальна астма і хвороби нижніх дихальних шляхів, а також епілептична хвороба», - каже Людмила Гуляк.

Зі слів Наталії Костюк, при звернені, лікар перевіряє діагноз пацієнта, або – направляє на консультацію до вузького спеціаліста.

«Треба мати підтвердження, що в пацієнта є той цукровий діабет. Але «Медична система» нам дозволяє побачити: є цей діагноз у пацієнта, чи ні. Ми можемо передивитися епізоди», - говорить лікарка.

Аптеки, які видають безкоштовні ліки, розповідає завідувачка мережі аптек Ілона Точинська, отримують гроші від держави після звітів про кількість цих медикаментів. Відпускають ліки як за електронними, так і паперовими рецептами.

«Людині потрібно мати або електронний рецепт, який є дійсний місяць, або паперовий рецепт: вірно оформлений, з печатками, з правильно написаним дозуванням, міжнародна назва», - розповідає Ілона Точинська.

За її словами, на початку війни лікарі могли вписувати аналоги безкоштовних ліків, через їх нестачу, аби не переривати курс лікування. Як розповіла Людмила Гуляк, рецепт на безкоштовні ліки пацієнт може отоварити у будь-якій аптеці України, яка працює з Національною службою здоров’я.

Читайте також

  • Засоби реабілітації можна безкоштовно отримати чи взяти напрокат у Хмельницькому.
  • З 1 червня у Хмельницькому закривають центр вакцинації. Де можна зробити щеплення проти COVID-19.
  • Допомога від німецьких благодійників: лікарням Хмельниччини передали дороговартісне обладнання.
  • Хмельницький центр СНІДу отримав нове обладнання.
На початок