На Хмельниччині презентували художньо-документальну книгу про саперів

На Хмельниччині презентували художньо-документальну книгу про саперів

На Хмельниччині презентували художньо-документальну книгу про саперів
У Кам'янець-Подільському презентували книгу про саперів, 3 листопада 2023. Фото: Ольга Поворознюк

Сьогодні, 3 листопада, в День інженерних військ, у Кам’янець-Подільській міській раді презентували художньо-документальну книгу "Сильні духом: історії саперів російсько-української війни". Це зібрання реальних розповідей військовослужбовців 143 Об'єднаного навчально-тренувального центру "Поділля" Сил підтримки ЗСУ.

Про це розповіла начальниця служби зв'язків з громадськістю 143 Об'єднаного навчально-тренувального центру "Поділля" Сил підтримки ЗСУ капітан Ольга Поворознюк.

Ідея написання книги виникла у начальниці служби зв’язків з громадськістю капітана Ольги Поворознюк, яка разом із начальником методичного кабінету старшим солдатом Олегом Рарицьким записували інтерв’ю із військовослужбовцями, упорядковували їх та перетворювали на художній текст.

За словами авторки Ольги Поворзнюк, у книзі сапери розповідають про власний бойовий досвід, який набували протягом років російсько-української війни.

"Вранці 24 лютого військовослужбовці нашого центру вирушили на оборону столиці. Всі розуміли, що для росіян Київ – ціль №1. Повернувшись із відрядження, я спілкувалася із хлопцями, які розповідали про бойові задачі, небезпечні ситуації, ділилися враженнями та емоціями, захоплювалися підтримкою українців. Ці розповіді надихнули написати книгу, аби зафіксувати їхні подвиги, відвагу та героїзм", — розповіла авторка книги.

На Хмельниччині презентували художньо-документальну книгу про саперів
Авторка книги разом із військовослужбовцем розповідають про історію створення книги, 3 листопада 2023. Фото: Ольга Поворознюк

Ця книга, каже авторка, виходить за межі традиційного звіту про бої, адже захисники діляться не лише фактами та викликами, які ставали на їхньому шляху, але й особистими емоціями, переживаннями, відкривають перед читачем світ своїх спостережень, побуту, взаємодії з місцевими мешканцями.

"Українці повинні знати, якою важкою ціною виборюється мир, а майбутні покоління мають виховуватися на прикладах сучасних героїв цієї війни", — розповіла Ольга Поворознюк.

На Хмельниччині презентували художньо-документальну книгу про саперів
Присутні на презентації книги про саперів зробили спільне фото у приміщенні міської ради, 3 листопада 2023. Фото: Ольга Поворознюк

На презентації були присутні й декілька військовослужбовців – героїв книги. Присутні мали змогу з перших вуст почути їхні відверті розповіді про реальну війну. Ініціатори створення книги зазначають, що роботу не припиняють і вже розпочали збирати матеріал на друге видання.

"Видавництво книги профінансується міським бюджетом. Далі книга надійде у всі бібліотеки міста, навчальні заклади, а згодом в електронному варіанті буде у вільному доступі в інтернеті", — додала Поворознюк.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок