Хмельницька письменниця Ольга Саліпа пише нову книгу. Про що вона буде

Хмельницька письменниця Ольга Саліпа пише нову книгу. Про що вона буде

Хмельницька письменниця Ольга Саліпа пише нову книгу. Про що вона буде
Письменниця Ольга Саліпа зі своїми книжками. Фото: Суспільне Хмельницький

Книгу про сучасні події в Україні пише хмельницька письменниця Ольга Саліпа. Над нею, розповіла Суспільне Хмельницький, працює довше, ніж зазвичай. Як назве і коли допише – поки не говорить. Цього ж року обіцяє читачам представити дві інші книги.

"Не може бути нічого безвідносно до війни, тому що така наша реальність", — каже хмельницька письменниця Ольга Саліпа. Зараз вона пише нову книгу — про сучасні події в Україні. Робити це, розповідає, досить складно, і довше, ніж зазвичай.

Репортаж із зустрічі хмельницької письменниці Ольги Саліпи з читачами

Усі романи авторки мають історичний або краєзнавчий контекст. Це, за її словами – найкращий спосіб українізації і вивчення рідної історії.

"Завдяки книгам з історичним контекстом, ми можемо бачити історію не подієцентричну, а бачити разом із нашими героями історію людоцентричну. Тобто, як людина почувалася в той період, в той час, як вона жила, чим вона жила, що її оточувало. І так читачу набагато легше сприймати події нашої історії", — каже письменниця.

Хмельницька письменниця Ольга Саліпа пише нову книгу. Про що вона буде
Ольга Саліпа зі своїм романом "Оля", з якого почалося її літературне життя. Фото: Суспільне Хмельницький

У творчому доробку Ольги Саліпи — дві поетичні і десять прозових книг, які вже вийшли друком. Роман "Оля" — перший опублікований твір хмельницької письменниці, переможець міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова-2020" і, за словами авторки, твір, з якого в 2021 році почалося її літературне життя.

"Це роман про Ольгу Кобилянську не як письменницю, а як жінку. Для мене він є особливим, тому що став моїм квитком у сучасну українську літературу", — говорить авторка.

Цього року Ольга Саліпа підготувала до публікації ще дві книги.

"Зовсім скоро побачить світ моя нова підліткова книга. Це друга книга з серії "Скарби". Вона теж має краєзнавчий контекст. Вона буде така різдвяна, новорічна. І до кінця 2023 року також чекаємо четверту книгу з серії "Проскурівське коло". Це книга — ретророман про Проскурів, дія якого буде відбуватися в 1921 році", — розповідає Саліпа.

Хмельницька письменниця Ольга Саліпа пише нову книгу. Про що вона буде
Творчий доробок письменниці Ольги Саліпи складається з 12 книг. Фото: Суспільне Хмельницький

Чекає на вихід книг Ольги Саліпи хмельничанка Ірина Князюк. Каже, прочитала всі твори авторки.

"Є книги, від яких ти просто не можеш відірватися, і доти, поки не поставлена остання крапка, і до третьої ночі, ти маєш дочитати, бо не маєш права перед собою і перед нею закрити її. А є – рафіновані, до яких повертаєшся знову і знову, особливо поезія", — говорить жінка.

Найбільшим попитом книги Ольги Саліпи користуються в читачів віком від 12 років і старше, каже заступниця директора централізованої бібліотечної системи Хмельницької тергромади Світлана Сінькова.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок