Ветеранам російсько-української війни пропонують пройти чотириденну "горотерапію" в Подільських Товтрах на Бакоті. "Бакототерапія" триватиме з 4 до 7 листопада.
Про це в етері Українського радіо Хмельницький розповів член "Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні", власник зеленої садиби Сергій Толстіхін.
Сергію, у Facebook ви анонсували такий захід для військових, як "горотерапію". Розкажіть докладніше про цю ідею.
Це моя дуже стара ідея, я її називаю "бакототерапія". Взагалі Бакота – це одне з ідеальних місць, де можна займатися терапією. Так, влітку ми провели чотири табори для сімей переселенців. Зараз, восени, я розумію, що на це попиту не буде, разом з тим є багато військових, які потребують відновлення. Я зв'язався з громадською організацією "Metta" і запропонував їм таку ідею, оскільки вони вже займаються "горотерапією", тобто коли ветерани ходять в гори, і це має гарний психотерапевтичний ефект. Хто ходив, той знає, що нічого так не заспокоює, як оці краєвиди, ця втома від походів. Я запропонував об'єднатися і зробити такий захід на Бакоті.
Коли стартуєте і які активності підготували для військових?
Ми безкоштовно надаємо садибу для проживання для ветеранів. Участь в проєкті також безоплатна. "Бакототерапія" триватиме з 4 до 7 листопада. Щодо активностей, то можна буде пішки пройтися на Бакоту, спуститися в монастир, обійти Бакотську затоку. Також передбачена арттерапевтична складова. У нас в громаді є скульптор – Дмитро, колишній військовий, який був в оточенні, мав контузію, тобто знає, що таке війна. Він сам запропонував провести для ветеранів майстер-класи з різьби по дереву. А ще в програмі туристичні принади Староушицької громади: відвідуємо травника Миколу Прудивуса, який займається лікарськими рослинами, побуваємо у мистецькому просторі "БакотаХаб", також заплановані споглядання заходу сонця на Бакоті. Я вважаю, що це все позитивно вплине на військових, які братимуть участь в "бакототерапії".
А як можна долучитися до "бакототерапії"?
Потрібно заповнити Google-форму. Її можна знайти на наших сторінках у соцмережах. На жаль, місць небагато – всього 10. Але я сподіваюсь, що такі заходи будуть проводитись на постійній основі, тому що у цьому є нагальна потреба. Додам, що похід відбуватиметься в супроводі психолога.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.