На Хмельниччині працює відділення медико-психологічної допомоги військовим

На Хмельниччині працює відділення медико-психологічної допомоги військовим

На Хмельниччині працює відділення медико-психологічної допомоги військовим
Психологиня з медико-психологічної допомоги військових під час прийому пацієнта. Фото: Галина Нагина

Відділення медико-психологічної реабілітації для ветеранів, військовослужбовців та їх сімей у Славутській лікарні працює з січня цього року за програмою Міністерства ветеранів. За цей період 400 людей звернулися за допомогою та пройшли курс реабілітації. Половина з них — діючі військові.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла психологиня та кейс-менеджерка відділення медико-психологічної реабілітації для ветеранів, військовослужбовців та їх сімей Галина Нагина.

За її словами, найбільше до них звертаються за допомогою з тривожністю, страхами, почуттям провини, образами, фобіями та посттравматичним стресовим розладом у військових. І якщо цивільні мають змогу пройти повний курс реабілітації, тобто вісім і більше прийомів, то у військових, каже психологиня, такої можливості нема.

"Вони не завжди мають змогу пройти повний курс, бо у них всього 10 днів відпустки. Але п'ять занять вони проходять обов’язково за цей час. Тобто, ми надаємо перший базовий курс допомоги",— каже Галина Нагина.

Окрім того, за словами психологині, у них можна пройти безкоштовний курс біосугестивної терапії, який спрямованим на позбавлення людини психосоматичних проявів.

"Більшість пацієнтів починають відчувати ефект терапії вже після першого-другого сеансу, позитивно реагують на терапію близько 95% пацієнтів. Його схвалено Кризовим центром медико-психологічної допомоги Інституту психології імені Костюка Національної академії педагогічних наук України",— розповідає Галина Нагина.

Психологиня каже, вже зараз можна говорити про те, що військові повернуться з нестійкою нервовою системою. Тому їх треба підтримувати, розуміти та надавати всебічну як медичну, так й психологічну допомогу.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок