У Хмельницькому бійці проходять реабілітацію стрільбою з лука

У Хмельницькому бійці проходять реабілітацію стрільбою з лука

У Хмельницькому бійці проходять реабілітацію стрільбою з лука
На фото боєць, що випробовує власні сили під час стрільби з лука. Фото: Суспільне Хмельницький

В одному з медичних закладів області військовослужбовці проходять реабілітацію стрільбою з лука. Про це Суспільному розповіла майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука Вікторія Коваль. За її словами, цей вид спорту пропагується для відновлення ветеранів у всьому світі. Тепер і в Україні.

Військовий на позивний Альпініст на заняття зі стрільби з лука прийшов першим. Каже: заняття цікаве, але не все одразу вдалося.

"Були у мене складнощі з прицілюванням, руки знаєте, трусяться. А стріляв зі всіх луків, які тут є, в десяточку можу попасти, але не кожного разу. Знаєте, в мене навіть колись було бажання стати чемпіоном світу чи хоча би Європи зі стрільби, але в той час не було можливості цим займатися. А тут я спробував і тепер знаю, що повернусь до цього, коли закінчиться війна", — згадує військовослужбовець.

Мішень, у яку потрібно влучити стріляючи з лука.
Мішень, у яку потрібно влучити стріляючи з лука. Фото: Суспільне Хмельницький

Стрільба з лука може використовуватись для психологічної реабілітації, для адаптації, про це свідчать американські дослідження, каже майстер спорту міжнародного класу Віктор Галазюк.

"З однієї сторони — даний вид спорту не вимагає гарних фізичних позицій, але дозволяє рухатись, і знову ж таки відволіктись від війни. Також, це своєрідна можливість для бійців повернутися в дитинство, відчути ті емоції, коли все було легко і просто", — каже Віктор Газалюк.

Інструктор розповідає військовослужбовцю особливості стрільби з лука.
Інструктор розповідає військовослужбовцю особливості стрільби з лука. Фото: Суспільне Хмельницький

"Коли ми пропонували таке дозвілля хлопцям, чимало з них одразу відмовлялися. Але цікавість така дитяча, яка в кожному з нас є — залишалася. Навіть для обмежених рухів у нас є луки, котрі дозволяють бути учасником стрільби і отримувати від того емоції. Бачили б ви, їхні обличчя на перших тренуваннях — там з'являлася посмішка", — додає клінічна психологиня медзакладу Інна Козак.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок