"Піду на поліграф", — заступник хмельницького міського голови Новачок, щодо справи привласнення бюджетних коштів

"Піду на поліграф", — заступник хмельницького міського голови Новачок, щодо справи привласнення бюджетних коштів

"Піду на поліграф", — заступник хмельницького міського голови Новачок, щодо справи привласнення бюджетних коштів
На фото заступник хмельницького міського голови Василь Новачок. Фото: Суспільне Хмельницький

Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок прокоментував інформацію, яку напередодні поширили деякі місцеві пабліки, щодо будівництва дитячого майданчика у парку імені Чекмана. У статті, посилаючись на витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, звинувачують заступника Хмельницького міського голови в організації схеми привласнення бюджетних коштів.

"За інформацією в соцмережах, ведеться розслідування по справі так званого "розкрадання". Все воно, наскільки я розумію, на етапі досудового слідства. І власне, це одне з питань до фаховості правоохоронців, які 2 роки намагаються когось в чомусь звинуватити й до цього часу не можуть звинуватити, ну, і не спростовують ті свої звинувачення. 2 роки слідство йде, нічого немає, в мене обшуків ніяких не було. Підозр мені не вручалися, ніяких рішень судів по мені не було і бути не може, адже ті роботи, які виконувалися, виконувалися в межах чинного законодавства", — сказав Василь Новачок.

Як розповів Василь Новачок, заради репутації готовий на поліграфі надати відповіді на питання досудових розслідувань.

"Ну, і, власне, для того, щоб зняти всі питання, прийнято рішення пройти поліграф. Це буде незалежний поліграф. Щодо збудованого дитячого майданчика, попередньо проводили Держаудитслужбою перевірки: чергова, а після того, як Нацполіція на це зробила запит, прийшла позачергова перевірка, і ніяких порушень на цьому об’єкті не було", — каже Новачок.

На фото дитячий майданчик, про який йдеться у справі.
На фото дитячий майданчик, про який йдеться у справі. Фото: Суспільне Хмельницький

Адвокатка Ілона Смішна розповіла Суспільному: з її практики, порушення кримінальних справ проти посадовців — не рідкість.

"Дуже багато порушується кримінальних справ проти бізнесменів, проти посадовців. Але це не означає, що це підтверджує вину особи. І більша частина із них, навіть не доходить до суду. Тому що не підтверджується або вина особи, або склад злочину чи інші обставини, які відпадають у ході розслідування. Особа вважається винуватою, тільки тоді, коли це встановлено вироком суду. Кримінальне провадження закінчується, направляються матеріали справи до суду і в судовому засіданні лише встановлюється, чи дійсно Кримінальним провадженням доведена вина особи, чи недоведена. І тоді суд приймає рішення: або особа — винна, тоді це вирок, або виправдувальний вирок. І, відповідно до статті 62 Конституції України, тільки тоді можна сказати, що особа є винною у вчиненні злочину. До цього часу стверджувати, що особа щось скоїла, чи винна у вчиненні злочину, не можна. Це порушення прав". — говорить Ілона Смішна.

Коментар щодо ситуації, кореспондент Суспільного намагається отримати у правоохоронців.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок