Маріуполець відновив пасіку лісгоспу на Хмельниччині

Маріуполець відновив пасіку лісгоспу на Хмельниччині

Маріуполець відновив пасіку лісгоспу на Хмельниччині
Пасічник з Донеччини Михайло Коник продовжив займатися пасікою на Хмельниччині. Фото Ольги Ржепянської

Пасічник Михайло Коник у Маріуполі мав пасіку та власний бізнес. Однак, через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, був змушений лишити все. Улюблену справу Михайло Петрович продовжив на Хмельниччині – відновив пасіку Ярмолинецького лісгоспу.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла комунікаційниця Подільського лісового офісу Ольга Ржепянська.

Пасічником Михайло Коник почав працювати у 1977 році. Повномасштабна війна змусила чоловіка залишити Маріуполь і поїхати на Хмельниччину, де він народився. Тут чоловік влаштувався до Ярмолинецького лісового господарства та взявся за відновлення пасіки.

Переселенець з Донеччини відновив пасіку колгоспу на Хмельниччині
Будиночки для бджіл, які відремонтував пасічник з донеччини. Фото Ольги Ржепянської

За словами Ольги Ржепянської, у лісгоспі чоловік відремонтував 100% вуликів та збільшив їхню кількість. Наразі там 66 бджолиних будиночків. У кожному – близько ста тисяч бджіл.

"Якщо минулого року у філії викачали дві тонни меду, то цьогоріч планують збільшити обсяг вдвічі. Пасічник уже зібрав солодкі ласощі з ріпаку та акації, зараз заготовляють липовий мед. Попереду — сезон цвітіння соняшника, на ньому й планують зробити ключовий акцент", — розповіла Ольга Ржепянська.

Переселенець з Донеччини відновив пасіку колгоспу на Хмельниччині
Пасічник з Донеччини тримає в руках рамку з бджолами. Фото Ольги Ржепянської

Мед із лісу фахівці відносять до елітних сортів, каже комунікаційниця Подільського лісового офісу. Причиною тому, за її словами, є його багатий вітамінний склад, а також смакові та цілющі властивості.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.

На початок