На Хмельниччині запрацювала рада з питань ВПО

На Хмельниччині запрацювала рада з питань ВПО

На Хмельниччині запрацювала рада з питань ВПО
. Фото: Суспільне Хмельницький

Рада з питань внутрішньопереміщених осіб запрацювала в Ярмолинецькій громаді. Про це Суспільному Хмельницький розповіла начальниця відділу економічного розвитку селищної ради Ірина Драгомерецька. За її словами, рада ВПО в громаді працюватиме як консультативно-дорадчий орган, що займатиметься вивченням та реалізацією потреб переселенців.

Валентин Височин разом з родиною переїхав в Ярмолинці з Бахмуту рік тому. Його батько, говорить, зараз воює на Бахмутському напрямку. Сам хлопець тут навчається. Каже, Ярмолинці йому подобаються, але про рідне місто не забуває.

"Мені завжди було затишно вдома і мені все одно хочеться додому. Адаптуватись просто для себе не можу. Хоча вже стільки часу минуло", — сказав Валентин з Бахмуту.

Валентин Височин переїхав в Ярмолинці з Бахмуту.
Валентин Височин переїхав в Ярмолинці з Бахмуту. Фото: Суспільне Хмельницький

Він та ще частина вимушених переселенців з лінії фронту та окупованих територій увійшли до новоствореної ради з питань внутрішньопереміщених осіб в Ярмолинецькій громаді. Наталя з дітьми виїхала до Ярмолинців з тимчасово окупованого Мелітополя рік тому, каже, місто змушена була залишити через проукраїнську позицію. На новоствореній раді ВПО озвучувала свої потреби.

"Мені, як мамі, хочеться, щоб тут більше була розвинена інфраструктура для дітей. Щоб більше було гуртків, щоб більше в парку було для них атракціонів, розваг", — говорить Наталя.

Наталя з дітьми евакуювалась до Ярмолинців з Мелітополя.
Наталя з дітьми евакуювалась до Ярмолинців з Мелітополя. Фото: Суспільне Хмельницький

Рада з питань внутрішньопереміщених осіб в Ярмолинцях працюватиме як консультативно-дорадчий орган, що займатиметься вивченням та реалізацією потреб вимушених переселенців, розповідає начальниця відділу економічного розвитку селищної ради Ірина Драгомерецька. За її словами, зараз в Ярмолинецькій громаді проживає 539 вимушених переселенців.

"До складу ради включено на паритетних умовах приблизно в однаковій кількості внутрішньопереміщені особи, які виявили згоду на участь у раді й представники органу місцевого самоврядування Ярмолинецької селищної ради, представники благодійних організацій, релігійних організацій", — розповіла Ірина Драгомерецька.

За її словами, рада ВПО в Ярмолинцях засідатиме не рідше, ніж раз у квартал.

На зібранні обговорили потреби внутрішніх переселенців.
На зібранні обговорили потреби внутрішніх переселенців. Фото: Суспільне Хмельницький

Координацією створення таких рад в області займається благодійний фонд "Рокада", розповідає менеджер з питань регіонального розвитку Андрій Цариценко: "Наші очікування — це перш за все інтеграція людей. Це — почуватись своїми в громаді й розв'язувати питання, які постають перед ними кожного дня".

Як розповів Андрій Цариценко, благодійний фонд "Рокада" координує створення ради ВПО в десятьох громадах області. Перші засідання відбулись в Грицівській та Ярмолинецькій громадах.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок