У Хмельницькому дітей з інвалідністю вчать бути самостійними

У Хмельницькому дітей з інвалідністю вчать бути самостійними

У Хмельницькому дітей з інвалідністю вчать бути самостійними
. Фото: Суспільне Хмельницький

У благодійному фонді "Карітас — Хмельницький" стартував проєкт "Підтримка дітей та людей з інвалідністю під час кризового реагування у 8 локаціях України". Про це Суспільному розповіла соціальна педагогиня центру Ольга Тютюкіна.

Як та для кого організовують заняття у межах проєкту дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Розпочинається заняття із самообслуговування з дітьми у межах проєкту "Підтримка дітей та людей з інвалідністю під час кризового реагування у 8 локаціях України", який стартував у благодійному фонді "Карітас — Хмельницький", розповідає соціальний педагог Ольга Тютюкіна.

"Навички самообслуговування у дітей, як і інші навички, формуються не відразу, але вони належать до основних навичок, які забезпечують самостійність дитини надалі її житті. Застеляти ліжко, вимити руки, почистити зуби, прибрати за собою іграшки. І це далеко не весь перелік того, що має вміти дитина. Ми використовуємо на занятті як і індивідуальний підхід, так і груповий", — розповідає Ольга Тютюкіна.

У благодійному фонді "Карітас — Хмельницький" стартував проєкт "Підтримка дітей та людей з інвалідністю під час кризового реагування у 8 локаціях України"
У благодійному фонді "Карітас — Хмельницький" стартував проєкт "Підтримка дітей та людей з інвалідністю під час кризового реагування у 8 локаціях України". Фото: Суспільне Хмельницький

До занять залучають дітей з особливими потребами, каже педагогиня.

"У нашому центрі ми працюємо з дітьми з аутизмом, які мають ДЦП, а також із Синдромом Дауна, ММд, затримками мовленнєвого розвитку, затримками психологічного розвитку, тобто, діагнозів досить багато, вони є різноманітні, але все під силу нашим дітям", — каже соціальна педагогиня.

У цьому центрі із соціальними педагогами десятирічна Поліна займається п’ять з половиною років, говорить бабуся дівчинки Алла.

"Дитина була трохи неадекватна поведінка, не гарна. Але з часом, як почали займатися, вже реченнями говорить, а так раніше англійська була, української не було. Результат зараз трошки кращий, хотілося б більше, але нічого, трохи вже в школі займається, сидить пише щось там, читає, математику, трохи приклади розв’язує", — розповідає бабуся Поліни.

За словами Ольги Тютюкіної, найкращий результат можна побачити тоді, коли батьки, діти та фахівці співпрацюють разом. На заняттях навчають, а вдома закріплюють здобуті навички. Після заняття із самообслуговування учениці відвідують фізичну терапію. Проводить її фізичний терапевт Віталій Перфільєв.

До занять залучають дітей з особливими потребами
До занять залучають дітей з особливими потребами. Фото: Суспільне Хмельницький

Розповідає про користь від фізичних навантажень для дітей з інвалідністю.

"Більшість дітей зараз потребують фізичної терапії. Тобто, це фізіотерапевтичні вправи, це має бути, якщо є потреба — масаж, це інші мають бути маніпуляції для дитини, тобто, це в комплексі нам дає потім гармонійно розвинену дитину. А також коригувати якісь нервові проблеми, або інші якісь проблеми, тобто, це все коригується досить непогано", — розповідає Віталій Перфільєв.

Фізичною терапією у центрі практикують як індивідуально, так і у групах, говорить Віталій Перфільєв.

"Зазвичай добре, коли йде індивідуальна робота. Якщо немає можливості індивідуальної роботи, тоді можна групову роботу. Дитина дивиться на інших дітей, наслідує їх, що дуже важливо, тобто, йде наслідування. І як наслідок, в нас йде те, що дитина може опанувати нову навичку. Так само стрибки на батуті, якщо одна дитина стрибає, а троє на неї подивляться, вони спробують зробити те саме", — каже Віталій Перфільєв.

За словами соціальної педагогині, загалом реабілітацію у центрі проходять майже півтори сотні дітей.

Читайте також

  • "За кожним костюмом, за кожним строєм стоїть історія якоїсь родини": хмельничанка про свою колекцію строїв
  • У Хмельницькому директор коледжу з Маріуполя розповів історію їх евакуації
  • Понад дві тисячі окопних свічок передала на фронт "Поважна рада" з Хмельниччини

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок