У Хмельницькому другий день поспіль ліквідовують наслідки ракетного обстрілу

У Хмельницькому другий день поспіль ліквідовують наслідки ракетного обстрілу

У Хмельницькому другий день поспіль ліквідовують наслідки ракетного обстрілу
. Фото: Суспільне Хмельницький

Сьогодні, 19 лютого містяни продовжують ліквідовувати наслідки ракетних ударів, які вранці 18 лютого завдала Росія по Хмельницькому. Про це Суспільному розповів заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок. За його словами у 15 будинках пошкоджені вікна. Їх комунальники склять, також надають людям поліетиленову плівку, аби тимчасово закрити вікна, де ще немає скла. Мешканці багатоповерхівки, яка пошкоджена найбільше, виносять скло та рами. Ремонту потребує й один із навчальних закладів, який зачепила ударна хвиля.

Детальніше — у матеріалі Суспільного Хмельницький.

Виносить скло від вікон на смітник Людмила Козак разом із донькою Анастасією. Вікна розбило вибуховою хвилею під час падіння російської ракети. Вчора, 18 лютого, коли Росія запустила ракети по Хмельницькому, жінки були в селі, розповідає Людмила. На її думку, це їх врятувало.

"Вчора нас не було на місті, дякувати Богу! На кухні трішки постраждало вікно і в залі два вікна вибило. Трішки стіни відпало", — каже Людмила.

Людмила з донькою виносить скло від вікон на смітник.
Людмила з донькою виносить скло від вікон на смітник. Фото: Суспільне Хмельницький

Людмила Козак каже, їхня квартира не дуже постраждала, порівняно із сусідськими. У їхній багатоповерхівці є вирвані вікна разом із рамами, лежать купи скла під будинком, вирвані ворота гаражів. Люди виносять залишки вікон. Людмила розповіла про свою квартиру: "Почепили клейонку і зверху брезентом натягнули, скотчем поприклеювали, хоча б на перший час. А далі будемо своїм коштом ставити вікна, а потім, можливо, міська рада поверне нам гроші".

На фото багатоповерхівка, яка зазнала найбільше пошкоджень, через ракетку атаку, яку РФ завдала по громаді 18 лютого. Фото: 19 лютого 2023 рік.
На фото багатоповерхівка, яка зазнала найбільше пошкоджень, через ракетку атаку, яку РФ завдала по громаді 18 лютого. Фото: 19 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Один із будинків пошкодило ударною хвилею під час падіння російської ракети найбільше. Всього таких 15, розповідає заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок. За його словами, у найбільш пошкодженій багатоповерхівці вибито 350 вікон: "Окрім того, у квартирах пошкоджена техніка, перегородки міжкімнатні, міжкімнатні двері й навіть вхідні двері".

Василь Новачок каже, комунальники працюють другий день. Вони склять вікна та прибирають залишки вибитих. Людям також видають безплатні матеріали з резерву міста.

"Видаємо людям дерев’яні бруски, скло, поліетиленову плівку, шурупи. На цьому тижні громадська організація "Медер", з якою ми співпрацювали під час минулого вибуху, замірятиме вікна і людям ці вікна будуть встановлюватися абсолютно безкоштовно", — сказав Новачок.

Люди тимчасово закривають пошкоджені вікна й двері тирсоплитою. 19 лютого 2023 рік.
Люди тимчасово закривають пошкоджені вікна й двері тирсоплитою. 19 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Бариста Вероніка Руда, вчора закрила кав’ярню за кілька хвилин до влучання ракети. Зараз двері там забиті тирсоплитою. Жінка розповідає, яким був заклад після влучання ракет: "Було багато скла, воно позлітало від дверей, з вікон, були осколки від ракети. В нас зірвало дах трішки, побилося все, позлітало".

За словами Василя Новачка, від ударів ракет пошкодило в громаді три навчальних заклади. В одному із них тріщини на стінах та відкрило ударною хвилею вікна половини класів, розповідає електромонтер закладу Ярослав Ореховський.

В одному з освітніх закладів міста тріщини на стінах й фасаді. 19 лютого 2023 рік.
В одному з освітніх закладів міста тріщини на стінах й фасаді. 19 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Всі ці вікна були відкриті, коли почали їх закривати, побачили, що вони навіть не тримаються. Вони просто зірвані. Є навіть вікна, де рухаються рами. Повідходили від кріплення, вони зараз грають і через це в нас протяги. Вчора була вітряна погода, то тут взагалі свист стояв", — говорить Ярослав.

З’явилися тріщини й на фасаді закладу, над деякими вікнами, каже Ярослав Ореховський, й пояснює, як це вплине навчання: "Буде падати температура, бо школа починає втрачати тепло. Ми мусимо додавати опалення, щоб підтримувати тепловий режим".

Що відомо

  • 18 лютого у Хмельницькому після оголошеної повітряної тривоги пролунали два вибухи. Одна ракета влучила у військовий об'єкт, ще одне влучання було поблизу зупинки громадського транспорту
  • Також внаслідок ракетного удару пошкоджені будинки, де повибивало майже п’ятсот вікон. Пошкоджено три навчальних заклади та низку комерційних об'єктів
  • Внаслідок ракетного обстрілу Хмельницького 18 лютого поранено двоє людей
  • Поранені під час ракетного удару в Хмельницькому знаходяться на амбулаторному лікуванні
  • У Хмельницькій міській громаді комунальники працюють над ліквідацією наслідків ракетних ударів, завданих РФ вранці 18 лютого. Влада пропонує свою допомогу усім власникам житла та підприємцям, які постраждали від вибухів
  • "У нас це вже другий "прильот": хмельничани про наслідки ракетних ударів

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок