У Хмельницькому ліквідовують наслідки ракетних ударів 18 лютого

У Хмельницькому ліквідовують наслідки ракетних ударів 18 лютого

У Хмельницькому ліквідовують наслідки ракетних ударів 18 лютого
Фото: Суспільне Хмельницький.

У Хмельницькій міській громаді комунальники наразі працюють над ліквідацією наслідків ракетних ударів, завданих РФ вранці 18 лютого. Влада пропонує свою допомогу усім власникам житла та підприємцям, які постраждали від вибухів.

Про це Суспільному Хмельницький розповів заступник міського голови Василь Новачок та начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.

За словами Василя Новачка, цього разу вибухи у Хмельницькому були потужнішими, аніж у попередні рази, відтак постраждало більше цивільних об'єктів.

наслідки ракетного удару 18 лютого хмельницький
15 будинків у Хмельницькому було пошкоджено внаслідок ракетного удару 18 лютого 2023 року. Фото: Суспільне Хмельницький.

"Найбільше постраждали, звичайно, вікна. Більше 400 вікон у 15 будинках отримали пошкодження. Найбільше постраждала багатоквартирна новобудова, яка знаходиться безпосередньо біля військової частини. Там, по суті, всі вікна з фасаду знищені, також пошкоджені міжкімнатні перегородки, міжкімнатні та, навіть, вхідні двері", — каже Василь Новачок..

наслідки ракетного удару 18 лютого хмельницький
Близько двох сотень мешканців будинків внаслідок ракетного удару залишилися без вікон посеред зими. Хмельницький, 18 лютого 2023 року. Фото: Суспільне Хмельницький.

З його слів, зараз на місці працюють автовишки з комунальних підприємств, працює 15 бригад з різних комунальних підприємств та управляючих компаній, які виконують роботи з усунення наслідків.

наслідки ракетного удару 198 лютого хмельницький
Комунальники на автовишках дістають скло з пошкоджених вікон, аби воно не впало і не травмувало людей. Хмельницький, 18 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

"Вони дістають розбите скло, щоб воно не впало, а ті прорізи, які зараз не мають вікон, забивають поліетиленовою плівкою. Крім того, біля управляючих компаній стоїть стіл, де ріжуть скло. Люди підходять, беруть скло, щоб засклити вікна самостійно. Де люди не можуть то зробити самостійно, завтра також буде робочий день у комунальників, вони працюватимуть з автовишками і допомагатимуть людям склити дерев'яні вікна", — каже Василь Новачок.

наслідки ракетного удару 18 лютого хмельницький
Біля управляючої компанії комунальники ріжуть скло тим, хто може засклити вікна самостійно. Хмельницький, 18 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

Щодо пластикових вікон, які теж повилітали через вибухову хвилю, то, за словами Новачка, наразі комунальники збирають інформацію, скільки таких вікон пошкоджено.

"Будемо шукати можливість людям допомогти із встановленням також пластикових вікон. У міської влади є гарна співпраця з міжнародною громадською організацією, яка і минулого разу допомагала нам, думаю, зараз ми також спільно з ними будемо ставити пластикові вікна там, де буде така необхідність", — говорить Василь Новачок.

наслідки ракетних ударі 18 лютого хмельницький
Власник нового вікна. Хмельницький, 18 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

За словами начальника Хмельницької ОВА Сергія Гамалія, збитки, завдані ракетними ударами у Хмельницькому, будуть підраховувати пізніше.

"Ннайголовніше, що немає загиблих. Але, звісно, пошкоджено сотні вікон і дверей, тож обласна влада якнайшидше долучиться до ліквідації цих наслідків. Ми вже з практики знаємо, як це робити швидко. Критичних руйнувань у Хмельницькій громаді не має", - каже Гамалій.

наслідки ракетного удару 18 лютого хмельницький
Комунальники ліквідовують наслідки ворожих "прильотів", не дивлячись на вихідні. Хмельницький, 18 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

Відшкодовуватимуть збитки, завдані ракетними ударами, зі слів Гамалія, будуть з бюджету Хмельницької міської громади та з державного бюджету.

"Все, що стосується не комунальних будівель, а житла, яке знаходиться на території Хельницької міської громади, там збитки відшкодовуватиме міська влада. Так було і в Шепетівському районі, який також був постраждав від ракетних ударів. Місто Шепетівка тоді виділила кошти — близько 4 чи 6 мільйонів саме на те, щоб оплатити завдані збитки управляючим компаніям. Хмельницька влада ще коштів не виділяла, але я знаю, що вони вже напрацьовують таку програму. Що стосується ОСББ, які теж є на території міста, то ми також просимо звертатися до нас за допомогою, і ми завжди їм допоможемо", — каже Гамалій.

наслідки ракетних дарів 18 лютого хмельницький
Чоловік ліквідовує наслідки ракетного удару зі своєї машини. Вибуховою хвилею було пошкоджено 11 автівок. Хмельницький, 18 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

Під час сьогоднішніх ракетних ударів у Хмельницькому постраждало чимало приватного бізнесу. Сергій Гамалій закликав власників бізнесу, що постраждав від вибухів, також звертатися по допомогу до органів міської влади і до центральних органів державної влади. Як зазначив Гамалій, Кабінетом міністрів було уже напрацьовано варіант відшкодування таких збитків, і в цьому напрямку працюють усі органи місцевої влади.

наслідки ракетних ударів 18 лютого хмельницький
Офіс одного із хмельницьких підприємств. Працівники розбирають те, що від нього залишилося після ракетного удару. Хмельницький, 18 лютого 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

Що відомо

  • 18 лютого у Хмельницькому після оголошеної повітряної тривоги пролунали два вибухи. Одна ракета влучила у військовий об'єкт, ще одне влучання було поблизу зупинки громадського транспорту.
  • Також внаслідок ракетного удару пошкоджені будинки, де повибивало майже п’ятсот вікон. Пошкоджено три навчальних заклади та низку комерційних об'єктів.

Читайте також

  • Вибиті вікна та перебої зі світлом: як і коли усуватимуть наслідки ракетного удару в Хмельницькому
  • Ракетна атака на Хмельницький: що відомо
  • Від отриманих поранень у Хмельницькому померла молода дівчина
  • Наслідки влучання ракет по Хмельниччині

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок