На Хмельниччині бабуся хоче продати колекцію ікон, щоб допомогти ЗСУ

На Хмельниччині бабуся хоче продати колекцію ікон, щоб допомогти ЗСУ

Ексклюзивно
На Хмельниччині бабуся хоче продати колекцію ікон, щоб допомогти ЗСУ
. Фото: Суспільне Хмельницький

Жителька села Правдівка Хмельницького району Неоніла Боричко хоче продати вишиті власноруч картини, ікони й подушки та задонатити всі виручені гроші на потреби Збройних сил України. Суспільному вона розповіла: повезти свої роботи в місто на продаж їй не під силу, в інтернет-магазинах продавати не вміє, тому звернулася на телебачення, аби її картини побачило якомога більше краян — потенційних покупців.

З 81-річною жителькою Неонілою Боричко познайомилися кореспонденти Суспільного.

81-річна Неоніла Боричко, жителька села Правдівка, вишиває ікону "Неопалима купина".

"Тут дуже дрібнесенька канва, її трошки трудніше вишивати. Я вишивала, я душу в них вкладала, я тільки ті вишивала, які мені до душі. Ну, місяць, а то й, може, швидше, як є час. Цілий мішок тих ниток вже є. І так затягнуло, затягнуло мене. Я вже десь 22 ікони вишила, тільки ікони. Ну, що мені до душі", — розповідає Неоніла Боричко.

81-річна Неоніла Боричко власноруч вишила 22 ікони. Хоче продати їх, аби допомогти ЗСУ
81-річна Неоніла Боричко власноруч вишила 22 ікони. Хоче продати їх, аби допомогти ЗСУ. Фото: Суспільне Хмельницький

Крім 22-х великих ікон, вишила ще десь чотири десятки такого ж розміру картин. Вишиває, розповідає, з 2004-го року, відколи вийшла на пенсію після 46-ти років роботи зоотехніком в колгоспі. Каже, чоловік помер, діти виросли й подалися в місто, тож шукала собі заняття, аби заповнити вільний час, якого, розповідає, ніколи не мала змолоду.

"Та де тут в селі є час! Як літом, то я мало вишиваю, бо влітку робота якась", — розповідає жителька села.

Неоніла каже: вирішила продати всі свої роботи та віддати гроші бійцям Збройних сил України.

Окрім ікон бабуся вишиває ще й картини. Їх вона також хоче продати, а гроші віддати українським захисникам
Окрім ікон бабуся вишиває ще й картини. Їх вона також хоче продати, а гроші віддати українським захисникам. Фото: Суспільне Хмельницький

"Всі би продала і гроші — на армію. Я всі гроші до копійки би віддала їм, але щоб тільки швидше, щоб допомогло, щоб швидше була перемога. Подивлюся, як там хлопці страждають, як їм не вистачає всього… Дивлюся, коли роззуваються — в них мокрі шкарпетки, ті целофанові пакети скидають, просушити не мають де. Прямо я не знаю. І плакати хочеться, і плачу не раз. Думаю: то ж діти, вони ж нас захищають. Ну, нам добре тут. Ну як добре? На душі дуже тяжко, але ж спокій і їсти є що, а вони, може, і води коли жадні і хліба так само. Та й я думаю: хоч що-небудь", — розповідає бабуся.

За скільки хотіла б продавати свої роботи, каже, що не знає. Так само, як і на що саме хотіла б ці гроші віддати. Розповідає: чула, що на передовій потрібні медичні ножиці.

Неоніла Боричко хоче продавати свої роботи через інтернет, але не знає як це робиться
Неоніла Боричко хоче продавати свої роботи через інтернет, але не знає як це робиться. Фото: Суспільне Хмельницький

"Потрібно ножиці якісь для медицини. Вони дуже дорогі. Сто тисяч, чи шо, коштують. То я би дала гроші. Що найбільше потрібно. А ні — то, може, термобілизну, шкарпетки. Їм все треба", — каже жителька села Правдівка.

Зі слів Неоніли, вона намагається допомагати армії, чим може.

"Було таке, був період, що я пекла, двічі на день пиріжки пекла, бо в мене піч є, вареники варили, що все було заставлене варениками, і гроші здавали. Треба було машину їм купити, ми всі складалися в селі на ту машину. Купили їм машину і потім вже показували звідти відео, що вони отримали ту машину", — каже бабуся.

Свої роботи, каже, не пробувала продавати. Крім двох ікон, які купили для місцевої церкви. Розповідає: їй радять продавати роботи в інтернеті, та як це робити, жінка не знає.

"Я не пробувала ніде, ніде ще не продавала. Тільки всього — що в мене купили дві ікони великі", — каже Неоніла Боричко.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок