Перейти до основного змісту
Чи зможуть врятувати хмельничан водорозбірні колонки коли немає води

Чи зможуть врятувати хмельничан водорозбірні колонки коли немає води

Ексклюзивно
Чи зможуть врятувати хмельничан водорозбірні колонки коли немає води
. Фото: Суспільне Хмельницький

56 вуличних водорозбірних колонок діє в Хмельницькому. Призначені вони для забезпечення містян питною водою, у яких відсутнє водопостачання в будинку. Чи працюють вони в разі знеструмлення водонасосних станцій – з’ясовувала команда Суспільного.

Хмельничанин Юрій приїхав по воду: "По роботі приїхав сюди, вирішив набрати тут водички, тут непогана вода, завжди є".

Чоловік розповідає, що воду з вуличної водорозбірної колонки бере не вперше. Каже, що це зручно.

"Коли немає води, то хоч є, де води набрати", — каже Юрій.

Хмельничанин набирає воду з вуличної водорозбірної колонки. 30 листопада 2022 рік
Хмельничанин набирає воду з вуличної водорозбірної колонки. 30 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Вода до вуличної водорозбірної колонки подається з тієї ж мережі, що і до житлових будинків, розповів головний інженер Хмельницькводоканалу Станіслав Міхалець. За його словами, в разі припинення водопостачання в будинках, вода зникне і в колонці, проте – не одразу.

"Звичайно в колонці воно буде довше. Бо вода на поверхах буде пропадати повільно. Вода припиняється завдяки водорозбору. Звичайно, на нижніх поверхах і на вулиці вона буде довше",— каже Станіслав Міхалець.

Скільки часу після припинення водопостачання можна буде брати воду з вуличної водорозбірної колонки залежить від її розташування. У нижній частині міста в разі знеструмлення водонасосних станцій вона зберігатиметься довше. Зокрема, з цієї колонки, що розташована по вулиці Грушевського, 39, набрати воду можна буде протягом години після відключення.

У Хмельницькому нині діє 56 вуличних водорозбірних колонок. Вони є в кожному мікрорайоні міста. 30 листопада 2022 рік
У Хмельницькому нині діє 56 вуличних водорозбірних колонок. Вони є в кожному мікрорайоні міста. 30 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому нині діє 56 вуличних водорозбірних колонок. Вони є в кожному мікрорайоні міста. Встановлювали їх на початку розвитку водопровідно-каналізаційного господарства у місті, розповів головний інженер Хмельницькводоканалу Станіслав Міхалець. У сімдесятих роках таких колонок було близько п'ятисот. У дев’яностих – вдвічі менше.

"Кількість колонок зменшувалася з покращенням життєвих умов населення, з виконанням благоустрою. Була можливість у людей забезпечувати водопостачанням своє приміщення, і тому водозабори ці відключалися", — пояснює Станіслав Міхалець.

Головне призначення вуличної водорозбірної колонки – забезпечити абонентів водоканалу, які споживають воду з колонки, питною водою, каже Станіслав Міхалець.

У разі припинення водопостачання в будинках, вода зникне і в колонці, проте – не одразу. 30 листопада 2022 рік
У разі припинення водопостачання в будинках, вода зникне і в колонці, проте – не одразу. 30 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"369 зареєстровано абонентів. А якщо брати осіб, бо є такі колонки, де декілька осіб, то це 592 особи, які користуються водою та от вони сплачують за використання цією водою. Є норма, яка передбачена і затверджена на одного абонента з колонки, вона складає 60 літрів на добу на одну людину. Сьогодні за куб у нас 14 грн 17 копійок за куб у нас питна вода", — розповідає головний інженер.

У разі відсутності води понад 10 годин і перспективи її відновлення найближчим часом, у місті діє підвіз води, розповів Станіслав Міхалець.

"Є перелік адрес, ці адреси є по кожному мікрорайону міста.Адреси є розміщені на сайті водоканалу, є в фейсбуці, і туди вода буде доставлятися автотранспортом", — каже Станіслав Міхалець.

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте також

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок