До Хмельницького продовжують прибувати потяги з Херсона. Що говорять херсонці про життя під обстрілами

До Хмельницького продовжують прибувати потяги з Херсона. Що говорять херсонці про життя під обстрілами

Ексклюзивно
До Хмельницького продовжують прибувати потяги з Херсона. Що говорять херсонці про життя під обстрілами
Фото: Суспільне Хмельницький

98 жителів Херсона сьогодні, 28 листопада, приїхали евакуаційним потягом до Хмельницького. Це – третя евакуація херсонців до обласного центру з нещодавно звільненого міста, яке нині перебуває під обстрілами російських військ. Як розповів Суспільному заступник директора обласного департаменту соціального захисту населення Вадим Маруняк, по приїзду херсонцям виплачується одноразова грошова допомога, також їх безплатно поселять в громадах Хмельницької області.

Херсонців, що евакуювались із нещодавно звільненого міста, на залізничному вокзалі зустрічають хмельницькі рятувальники. Пасажири – жінки з дітьми та літні люди.

Ірина приїхала до Хмельницького з чотирма дітьми. Каже, що вирішили покинути місто через постійні обстріли російських військ з лівого берега Дніпра.

"24 листопада о п’ятій вечора дуже сильно обстріляли наш район. Ми живемо в районі сільськогосподарського інституту. В гуртожитку немає скла. Те, що немає ні світла, ні тепла, ні води вже третій тиждень – це одне. А там, вже й без скла. Тому страшно. Доїхали у Хмельницький дуже добре, ставлення хороше, в потягах тепло. Їсти нам ввечері принесли, вчора нас добре провели й посадили на потяг", — розповіла Ірина з Херсона.

Через обстріли міста 24 листопада вирішив евакуюватися й херсонець Микола. Міг би прожити у звільненому місті без світла та водопостачання, але — не під обстрілами, каже чоловік: "На жаль, я зрозумів, що не можу там жити. Два дні для мене було вже забагато. Наступного дня пішов в продуктовий магазин, там теж обстріляли. Я зрозумів, що цього не витримаю".

Чоловік сказав, що далі поїде до друзів у Львів. На херсонців, що не мають на Хмельниччині родичів чи знайомих, біля залізничного вокзалу чекають автобуси. Люди поїдуть в заздалегідь підготовлені для них помешкання в громадах області. Жителька Херсону Надія нині зустрічає рідних. Каже, виїхала в перші дні повномасштабного вторгнення, після звільнення сподівалась повернутися до рідного міста.

"Так раділи наші херсонці, ми бачили по телебаченню. Це був в людей крик душі. Але всі знали, що вони там, на лівому березі й знали, що вони коять. Коли вже звільнять лівий берег – буде людям трохи легше", — сказала Надія з Херсона.

Зв'язок та всі комунікації російські війська знищували після відходу з міста, розповідає жителька Херсону Алла, яка приїхала у Хмельницький з дочкою та онуком.

"По доброму вони не пішли. Вони підлості наробили. В тиху зняли апаратуру до Інтернету, світло відімкнули, ТЕЦ, водоканал замінували", — говорить Алла.

Хмельницька область перед прибуттям потяга отримала заздалегідь сформовані списки евакуйованих херсонців, яким відразу ж виплачують одноразову грошову допомогу, розповідає заступник директора обласного департаменту соціального захисту Вадим Маруняк: "Така допомога виплачується дорослим громадянам – дві тисячі гривень. Дітям та особам з інвалідністю – три тисячі гривень".

28 листопада, каже Вадим Маруняк, до Хмельницького прибуло 98 жителів Херсону, за вихідні, 26 та 27 листопада, – 129. Евакуювати херсонців на Хмельниччину в зимовий період будуть і надалі.

Читайте також

  • На Хмельниччину прибув перший потяг з Херсона
  • "Ми стояли з дітьми під автоматами, а батька водили по всьому хазяйству",— жителька Херсонщини про окупацію
  • Родина з Херсонщини, яку з власного будинку вигнали росіяни, оселилися на Хмельниччині
  • "Поїхати в Херсон я б хотів вже завтра", — херсонець про звільнення рідного міста
  • Переселенка з Херсона: "Мені стільки разів снилося, що я біля дому, але не можу туди потрапити"
  • "Фотографиня з Херсону знімає за будь-яку допомогу" — історія жінки, яка знайшла тимчасове житло в Хмельницькому

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок