У Хмельницькому театрі створюють музей часу та шукають для нього годинники

У Хмельницькому театрі створюють музей часу та шукають для нього годинники

У Хмельницькому театрі створюють музей часу та шукають для нього годинники
. Фото: Суспільне Хмельницький.

Хмельницький обласний академічний театр ляльок шукає для новорічного інтерактивного шоу годинники. Вони можуть бути будь-якого року випуску та вигляду. У театрі, розповідає головний режисер Юрій Чайка, планують облаштувати музей часу, тож таким чином вирішили долучити місцевих жителів до його створення.

Зараз у ляльковому театрі проходить репетиція новорічного інтерактивного шоу. У одній із кімнат, зі слів Юрія Чайки, в період новорічних свят, планують облаштувати музей часу.

«Сьогоднішня репетиція – це в нас такий незвичайний проєкт. Весь другий поверх перетвориться в музей годинників, в музей часу, і глядач разом із героями буде потрапляти в різні такі казкові перипетії», - каже режисер.

Зараз для музею збирають годинники, розповідає педагогиня-організаторка Хмельницького академічного обласного театру ляльок Вікторія Земба. Ті механізми, що не працюють, відремонтують у театрі. Їх планують розмістити на стінах. Поки зібрали шість годинників.

«Ми, власне, написали у себе на сторінках у соціальних мережах, попросили усіх містян приносити годинники. Ми хочемо кожен годинник підписати, щоб було видно, від кого цей годинник. Люди, які потім прийдуть до нас відзначати з дітками Новий рік, вони бачитимуть, що вони також доклалися до створення цієї величезної казки», - говорить Вікторія Земба.

Для новорічного шоу у Хмельницькому театрі ляльок створять інсталяцію з годинниками та відкриють музей часу.
Для новорічного шоу у Хмельницькому театрі ляльок створять інсталяцію з годинниками та відкриють музей часу. Фото: Суспільне Хмельницький.

Годинники можуть бути будь-якого року випуску та вигляду, розповідає головний режисер Юрій Чайка.

«Ми збираємо, як старовинні, так і сучасні годинники. Музей часу не має якихось меж. Це можуть бути годинники, яким по 100-150 років, такі цікаві, древні, а також сучасні. Це можуть бути настінні, настільні, великі годинники, що стоять на підлозі, можуть бути пісочні або сонячні... Будь-які годинники підійдуть для нашої інсталяції», - пояснює Юрій Чайка.

Для новорічного шоу оформлять також вікна та двері зали. Робить це художниця театру ляльок Юлія Жилюк. За її словами, з цих ескізів створять банери годинників.

«Годинники будуть об’ємні і вони будуть показувати час. На найбільшому банері буде зображена наша ратуша. Я хотіла, щоб вона була в цій кімнаті, так як я живу у цьому місті, я народилася в цьому місті, а ратуша з годинником на ній – це вже як символ нашого міста», - розповідає художниця театру.

У театрі ляльок просять хмельничан приносити їм будь-які годинники, які стануть експонатами майбутнього музею часу.
У театрі ляльок просять хмельничан приносити їм будь-які годинники, які стануть експонатами майбутнього музею часу. Фото: Суспільне Хмельницький.

За словами Вікторії Земби, протягом року в Хмельницькому обласному академічному театрі ляльок не було головного режисера. З Одеси на цю посаду запросили Юрія Чайку, який написав сценарій шоу. Як каже Юрій Чайка, в дорозі до Хмельницького виникла ідея «Про час».

«Знаєте, мабуть, тому що це слово зараз дуже часто використовується: «Сьогодні такий ЧАС», - це слово звучить як і в новинах, так і між людьми. «Сьогодні це, - кажуть,- не на часі!», щось треба відкладати. То, якраз музей годинників, музей часу, він об’єднує всі категорії», - розповідає Юрій Чайка.

За словами головного режисера Хмельницького театру ляльок, музей часу запрацює у грудні, коли й проходитиме інтерактивна вистава.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок