У Хмельницькому шукають експонати для майбутнього музею-криївки

У Хмельницькому шукають експонати для майбутнього музею-криївки

У Хмельницькому шукають експонати для майбутнього музею-криївки
. Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому шукають експонати для музею-криївки. Про це розповіла організаторка культурно-дозвіллєвої діяльності спортивно-культурного центру "Плоскирів" Ольга Шевцова. За її словами, запрацює криївка восени, а до того часу планують завершити її облаштування. Основний перелік робіт вже зробили.

У приміщенні колишнього тиру в одній із кімнат облаштовують криївку, розповідає завідувач господарством Микола Хитрий. Тут вже оббили сосною стіни: для цього з дерева зняли кору, матеріал сушили та обробляли, все робили власноруч, каже чоловік.

Щоб створити криївку, переймали досвід у сусідній області, розповідає організаторка культурно-дозвіллєвої діяльності спортивно-культурного центру "Плоскирів" Ольга Шевцова: "Була експедиція у Гурби, де ми спілкувалися з директором музею. Там теж є криївка. На баланс нашого центру потрапило приміщення тиру, ми почали робити ремонт, і саме тоді виникла ідея зробити щось незвичайне, цікаве, і погляд впав на події армії ОУН-УПА".

Ольга Шевцова каже, що ідея їхнього музею - історія криївки Стінки. За словами історика Андрія, вона служила укриттям для повстанців в період Другої світової війни: "Вони за основу взяли цю історію, пов'язану з криївкою-Стінкою, це гора так називається. Криївка хоч і знаходиться у Тернопільській області, але основні події були пов'язані саме з Хмельниччиною. На березі річки Збруч виходить скельна порода, і під нею вибрали пісок та облаштували кілька кімнат".

Музей має потребу у гасових лампах.
Музей має потребу у гасових лампах. Суспільне Хмельницький

Микола Хитрий розповідає: в музеї робитимуть підлогу, її укладатимуть так, як у справжній криївці. "Маємо стелити руберойд і зверху вкривати глиною, щоб було естетичніше. Глину будемо привозити сушити", - каже Микола Хитрий.

Для майбутнього музею, каже Ольга Шевцова, місцеві жителі вже приносять експонати: посуд, музичні інструменти, навіть є підпатронник та гільза. За її словами, у музеї збирають речі радянської доби. Зараз є потреба в гасових лампах.

"Ми збираємо речі Радянської епохи, від 1940 року і трішечки далі. Збираємо для того, щоб передати саму атмосферу", - додає Ольга Шевцова. За її словами, гроші на ремонт та облаштування криївки взяли з фонду спортивно-культурного центру.

Читайте також

На початок