Територіальне управління Державного бюро розслідувань Хмельницького розслідує справу незаконного видобутку піску біля Хмельницької атомної станції. Користування надрами державного значення у тій місцевості могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій радіоактивного характеру.
Про це Суспільному розповіла спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ територіального управління державного бюро розслідувань, розташованого в Хмельницькому Катерина Герасімук.
За її словами, ДБР вивчає наразі причетність до незаконного видобутку піску посадовців двох приватних компаній, які займаються будівництвом Хмельницької АЕС, а також правоохоронців Хмельниччини, які могли прикривати злочин.
«За попередньою інформацією, незаконний видобуток піску здійснювався упродовж 2018-2021 років у санітарно-захисній та охоронних зонах водойми-охолоджувача Хмельницької атомної електростанції. За цей час державі, за попередньою оцінкою, було завдано збитків на суму 78 мільйонів гривень», - каже речниця територіального управління ДБР Хмельницького.
Зі слів Катерини Герасімук, працівники територіального управління ДБР Хмельницького провели ряд обшуків як на родовищі піску поблизу Хмельницької АЕС, так і у ймовірно причетних до злочину компаніях та осіб.
«Під час обшуків були вилучені бухгалтерські, податкові та інші фінансові документи, проєктна документація щодо розробки та видобування корисних копалин, записи з даними «чорної» бухгалтерії», - розповідає Герасімук.
Як повідомляє речниця територіального управління ДБР Хмельницького, попередня кваліфікація правопорушення - зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, зловживання повноваженнями, надання неправомірної вигоди, незаконне видобування корисних копалин. Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.
Читайте також
- На межі Рівненщини і Хмельниччини будуватимуть нові енергоблоки. Директор ХАЕС розповів деталі
- Незаконна приватизація: на Хмельниччині 11 гектарів землі оборонного призначення повернули державі