Перейти до основного змісту
Могло призвести до аварії: ДБР розслідує справу незаконного видобутку піску біля ХАЕС

Могло призвести до аварії: ДБР розслідує справу незаконного видобутку піску біля ХАЕС

Могло призвести до аварії: ДБР розслідує справу незаконного видобутку піску біля ХАЕС
. Фото: територіальне управління ДБР Хмельницького

Територіальне управління Державного бюро розслідувань Хмельницького розслідує справу незаконного видобутку піску біля Хмельницької атомної станції. Користування надрами державного значення у тій місцевості могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій радіоактивного характеру.

Про це Суспільному розповіла спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ територіального управління державного бюро розслідувань, розташованого в Хмельницькому Катерина Герасімук.

За її словами, ДБР вивчає наразі причетність до незаконного видобутку піску посадовців двох приватних компаній, які займаються будівництвом Хмельницької АЕС, а також правоохоронців Хмельниччини, які могли прикривати злочин.

«За попередньою інформацією, незаконний видобуток піску здійснювався упродовж 2018-2021 років у санітарно-захисній та охоронних зонах водойми-охолоджувача Хмельницької атомної електростанції. За цей час державі, за попередньою оцінкою, було завдано збитків на суму 78 мільйонів гривень», - каже речниця територіального управління ДБР Хмельницького.

Працівники ДБР вивчають причетність до незаконного видобутку піску біля ХАЕС посадовців приватних компаній та правоохоронців, які могли прикриати злочин.
Працівники ДБР вивчають причетність до незаконного видобутку піску біля ХАЕС посадовців приватних компаній та правоохоронців, які могли прикриати злочин. Фото: територіальне управління ДБР Хмельницького

Зі слів Катерини Герасімук, працівники територіального управління ДБР Хмельницького провели ряд обшуків як на родовищі піску поблизу Хмельницької АЕС, так і у ймовірно причетних до злочину компаніях та осіб.

«Під час обшуків були вилучені бухгалтерські, податкові та інші фінансові документи, проєктна документація щодо розробки та видобування корисних копалин, записи з даними «чорної» бухгалтерії», - розповідає Герасімук.

Як повідомляє речниця територіального управління ДБР Хмельницького, попередня кваліфікація правопорушення - зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, зловживання повноваженнями, надання неправомірної вигоди, незаконне видобування корисних копалин. Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок