Незаконна приватизація: на Хмельниччині 11 гектарів землі оборонного призначення повернули державі

Незаконна приватизація: на Хмельниччині 11 гектарів землі оборонного призначення повернули державі

Незаконна приватизація: на Хмельниччині 11 гектарів землі оборонного призначення повернули державі

На Хмельниччині 11,5 гектара землі оборонного призначення, яке було відчужено з порушеннями законодавства, повернули у власність держави. Про це йдеться на сайті Державного бюро розслідувань.

За їхньою інформацією, наразі ДБР встановлює причетність посадових осіб Старокостянтинівської міської ради та Квартирно-експлуатаційного відділу МОУ у місті Хмельницькому до незаконної приватизації землі.

"За ухвалою суду до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, передано земельну ділянку розміром 11,5 га, яка розташована на території Старокостянтинівської тергромади Хмельницької області", - йдеться у повідомлені.

Що відомо

  • Слідчі територіального управління ДБР Хмельницького розслідують обставини справи незаконної приватизації на території Старокостянтинівської міської громади, що на Хмельниччині, 11,5 гектарів земель, що належать Міністерству оборони України.
  • За попередньою інформацією, землі були приватизовані 81 людиною з числа жителів міста Старокостянтинів під приватне будівництво. Працівники ДБР провели 5 обшуків у Старокостянтинівській міській раді та за місцем проживання можливих фігурантів. Виявлено та вилучено службову документацію, яка може свідчити про причетність осіб до злочину.
  • Старокостянтинівський міський голова Микола Мельничук прокоментував Суспільному обшуки у міськраді як замовне розслідування, і сказав, що знає, хто його замовив.
  • Попередня кваліфікація правопорушення - привласнення військового майна або заволодіння ним шляхом шахрайства, вчинене в умовах особливого періоду, та зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 410 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років
  • У вересні 2021 року земельні ділянки визнано речовим доказом у справі, а в жовтні за рішенням суду на них було накладено арешт із тимчасовою забороною відчуження.

На початок