Через запровадження е-квитків у Хмельницькому скоротять близько 90 кондукторів

Через запровадження е-квитків у Хмельницькому скоротять близько 90 кондукторів

Через запровадження е-квитків у Хмельницькому скоротять близько 90 кондукторів
. Фото: уніан

У Хмельницькому скоротять близько 90 кондукторів. Звільнятимуть працівників "Електротрансу" з появою платного електронного квитка. Про це Суспільному повідомив заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

За його словами, з запровадженням платного е-квитка у тролейбусах, робота кондукторів стає непотрібною.

"Наступний етап коли ми введемо платні картки для проїзду у громадському транспорті, тобі і будуть скорочувати кондукторів. Адже маючи електронний квиток пасажири самостійно можуть оплати проїзд у транспорті, просто приклавши карту до валідатора. І на той час робота кондукторів стане не потрібною", - каже заступник міського голови.

За словами Ваврищука, замість кондукторів працюватиме спеціальна контрольна служба.

"Скорочення кондукторів відбуватиметься весною 2021 року, коли запровадять платний електронний квиток для хмельничан. Замість них працюватиме контрольна служба, яка налічуватиме 60 осіб. Їхня робота полягатиме у тому, що на будь-якій зупинці може зайти контролер і перевірити чи валідований квиток чи ні", - каже Ваврищук.

Що відомо

  • Платні електронні квитки для хмельничан вже виготовлені і скоро будуть у продажу.
  • У 2019 році в обласному центрі розпочали впровадження системи е-квитка в громадському транспорті.
  • Сам е-квиток - це безконтактна електронна пластикова карта, яка фіксує поїздку на спеціальних пристроях – валідаторах. Головна мета– зробити прозорим обіг коштів та визначити пасажиропотік, а також спростити містянам оплату проїзду.
  • З лютого 2020 року у Хмельницькому видають електронні квитки для пільговиків. За інформацією управління соціального захисту, його мають отримати 60 тисяч хмельничан.
  • Пільгові категорії населення, які проживають у селах Хмельницької міської ОТГ, можуть отримати електронний квиток. Безконтактна картка надає можливість безкоштовного проїзду у тролейбусах та автобусах комунального підприємства "Електротранс". Отримати е-квиток можуть жителі старостинських округів із центрами в селах Олешин, Шаровечка, Давидківці, Пирогівці, Копистин і Богданівці.
  • З 1 січня 2021 року проїзд у громадському транспорті міста Хмельницький пільгових категорій населення мав відбуватися лише за електронним квитком. Наразі в обласному центрі видали понад 40 тисяч е-квитків для пільгових категорій населення.
  • Жителям Хмельницької міської об'єднаної громади, які не встигли отримати пільговий е-квиток, на час локдауну дозволили їздити у громадському транспорті безкоштовно. Тобто безкоштовний проїзд надаватиметься хмельничанам з е-квитком та пільговим посвідченням.
  • У Хмельницькому з 1 лютого у міському електричному транспорті, безкоштовний проїзд для пільгового населення буде можливим лише за наявності е-квитка.
На початок